Bırakın; internete önce o girsin!

Şüpheli bir siteye illa girmeniz mi gerekiyor? O zaman bırakın, önden bu minik araç girsin!

Bırakın; internete önce o girsin!

Söz konusu güvenlik olunca "fazla temkinli" olmak diye bir şey yoktur. Örneğin pek çok internet kullanıcısı güvenilir olduğundan emin olmadığı sitelere girmemeyi tercih ediyor. Çünkü zararlı yazılım içeren bir internet sitesinin sistemlerine ne kadar hasar verebileceğini yakından biliyorlar.

Bu tip sitelere girmemek bir çözüm olabilir ama hangi sitenin gerçekten tehlike saçtığını nereden bilebilirsiz ki? İşte Bitdefender'ın geliştirdiği TrafficLight adlı ücretsiz uygulama tam da bu işe yarıyor; ziyaret etmek istediğimiz sitelerin güvenli olup olmadığını, biz daha o siteyi ziyaret etmeden önce test ediyor ve güvenlikle ilgili bir sorun olursa bizi önceden uyarıyor.

Windows kullanıcıları ile birlikte Linux ve Mac OS X kullanıcılarının da yararlanabileceği TrafficLight, MAC veLinux işletim sistemini tercih edenler için tarayıcı eklentisi olarak geliştirilmiş. Windows kullanıcıları ise, dilerlerse, TrafficLight'ı ayrı bir program olarak da kullanabiliyor.

Oldukça basit bir kurulum ardından programı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi program siteleri ziyaretinizi trafik ışıkları gibi yönetiyor. Yeşil ışığı gördüğünüz sitelerin güvenli olduğunu ifade eden program, kırmızı ışıkla ise söz konusu siteye girmememizi öneriyor. Sarı ışık iseTrafficLight'ın kararsız kaldığı ve temkinli olmanızı öğütlediği siteleri ifade ediyor.

TrafficLight'ı Windows işletim sistemi için program olarak veya diğer sistemlerde kullanabileceğiniz tarayıcı eklentisi halinde buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

iyi de linux de virüs mü var

siteadvisora göre nasıl bir artısı var bu uygulamanın?

Çok Teşekkürler Çok İşime Yaradı.Kaç günden beri bunu arıyordum... Teşekkürler :)

iyi güzel fakat sayfa yükleme işini özellikle eski pclerde çok düşürür.

MCAFFE SiteAdvisor da aynı şey

McAfee SiteAdvisor , öneririm

Avast ın da böyle bir uygulaması var ve bu antivirüs yazılımı ile birlikte yükleniyor. Hatta doğru biliyorsam bir kaç ücretsiz ve ücretli sürümleri bulununan antivirüs yazılımının daha böyle bir eklentisi var. Aynı şekilde tarayıcınıza kuruluyor ve size uyarıda bulunabiliyor. Ama ben bunların tarayıcıları yavaşlattığını düşünüyorum. Kullanırken öyle hissettim. Yanılıyor olabilirim de.

Bu programi kurdum ama nasil calistigini anlamadim. Tarayicida nerde goruyoruz bu programin simgesini?

linuxçuların işi düşmez

iyi de linux de virüs mü var
____________________

linux'u öbür dünyadan mı indirdin?

Ne yapılırsa yapılsın o virüs o bu bilgisayarlara girecektir ne belli? bende coderim birçok faaliyetim olmuştur.Ama bende bile şuan virüs vardır.Şüphesiz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir