Birçok melodi sitesi karantina altında!

Avrupa Birliği'nden cep melodisi atağı... Melodi pazarlayan siteler karantina altına alındı.

Avrupa Birliği, kontör hırsızlarının ensesinde
Cep telefonları için melodi ve tema pazarlayan sitel AB'nin gündemnde...

Avrupa Birliği tarafından yapılan bir araştırmada cep telefonu melodilerini pazarlayan 500 kadar web sitesinin "şüpheli" olduğu gerçeği ortaya çıktı.

27 Avrupa Birliği ülkesinde gerçekleştirilen araştırma geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve bu sitelerin daha yakından takip edilmesi gündeme geldi. Avrupa Birliği'nden bu konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada araştırmaların daha da derinleştirileceği vurgulanırken bu tür sitelerin gerekli görüldüğü takdirde kapatılabileceğinin altı çizildi.

Avrupa Birliği Tüketici Komisyoneri Meglena Kuneva, bu konuda şu açıklamada bulundu: "Sandığımızdan da fazla sayıda insan her gün bu tür sitelerin kurbanları arasına giriyor. Cep telefonları için görüntü ve ses temalarını içerisinde barındıran söz konusu siteler, cep telefonu kullanıcılarına oldukça külfetli olabiliyor. Ay sonu kişinin telefon faturasının kabarık gelmesi ya da kişinin telefonundan beklediğinden çok daha fazla kontörün eksilmesiyle durum sonradan ortaya çıkıyor."

Araştırmanın, başta Danimarka ve İspanya olmak üzere Litvanya, Letonya, Macaristan, Malta, Portekiz, Finlandiya ve İsveç'e doğru genişletilmesi de düşünülüyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tr dekileride kapatsınlar

Adamlar kendi vatandaşlarını düşünüyorlar. Bizde ise ancak vergi üstüne vergi koyarlar...

Hepsi kalksın ya. İğrenç hepsi de. Hiçbirine gerek yok ...

Türkiye'de de durum aynı. En başta şu bedava 100 kontör dağıtan firma var.

Tabi bir de şu "Eteği kaldır melodini indir", ya da "Şinv çek melodini kap" saçmalıkları.

Ama bu saçmalıklara inanan da az değil.

aynı durum ülkemizdede yaşanıyor herkese 100 kontr adı altında kampanyalarla sürekli insanlar kandırılıyor

en temel zihniyetle düşünürseniz "adamlar enayi mi beleş kontör versin" etrafınızda dönen dolapları anlarsınız. bir başka atamızda "karamanın koyunu,sonra çıkar oyunu" demiş :)

İnşallah Türkiyedeki benzer uygulamalarda karantina altına alınır vede kapatılır.Bunlara inanıp yüzlerce kontörünü harcayan insanlar var.Üstelik kendi istekleri dışında üye oluyorlar ve bunu çok sonra farkediyorlar.Ayrıca içerikler fahiş fiyatlara satılıyor (melodi 32 kontör,duvar kağıdı 24 kontör vb.).Haber için teşekkürler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir