BiRi'den çocuklar için güvenli internet

BiRi, çocukların da internette güvenle gezebilmesi için filtreleme hizmeti sunuyor. İşte detaylar...

BiRi ADSL'den çocuklar için internet
Pornografi gibi içerikler filtreleniyor

Koç.net, BiRi ADSL'in katma değerli hizmet içeren paketlerine bir yenisini ekledi. BiRi, sakıncalı siteleri filtreleyerek çocukları internet ortamındaki zararlı içeriklerden koruyan "Nette Çocuk Var" adlı güvenlik hizmeti ile 1 Mbps hızındaki, 4 GB kotalı internet erişimi içeren ADSL paketini, vergiler dahil aylık 15.90 TL'ye sunuyor.

Türk Telekom tarafından geliştirilen ve şu anda okullardaki internet erişiminin filtrelenmesinde kullanılan "Nette Çocuk Var" hizmeti; internetteki dolandırıcılık, uyuşturucu, alkol, kumar gibi sakıncalı ve uygunsuz içeriklere erişimi, herhangi bir ayarlama ya da kurulum gerektirmeden engelliyor. İnternetin giderek yaygınlaştığı bu dönemde çocukların bu ortama erişimini kontrollü sağlamak ve çocuklarının interneti güvenle kullanmalarını isteyen aileler için yeni bir seçenek oluşturuyor.

Gerçek zamanlı filtreleme sağlayarak kullanıcıya zararlı içerikten ayıklanmış erişim imkanı sunuyor. Bu hizmet sayesinde, herhangi bir ayarlama ya da kurulum yapmanıza gerek kalmadan çocuklarınız interneti güvenli şekilde kullanabiliyor.

Edinme yolları ve daha fazla bilgi

Nette çocuk var

BiRi ADSL paketlerini; www.biri.com.tr adresinden, 0216 556 10 20 Yardımcı BiRi hattından ya da Arçelik, Beko, Keysmart, Koç.net, Apple Premium, Koçtaş, Altus ve Kredixshop yetkili satıcılarından hemen satın alabilirsiniz. BiRi ADSL abonesi olanlar ise 0216 556 10 20 Yardımcı BiRi hattını arayarak, (vergiler dahil) aylık 3 TL karşılığında mevcut paketlerine bu hizmeti ekletebiliyorlar.

BiRi'nin bu yeni hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için www.biri.com.tr 'ye tıklayınız.

BiRi ADSL paketlerinde başka neler var:
- Kablosuz -ses destekli- modem
- Sabit telefonlarla şehiriçi dahil %35'e varan indirimli telefon görüşmeleri
- Ücretsiz sabit telefon konuş-öde görüşmeleri; aktivasyon tarihinden itibaren 1 ay boyunca tüm şehiriçi, şehirlerarası ve uluslararası 1.kademe yönündeki sabit telefon konuş-öde görüşmeleri
- Ücretsiz 8GB kotalı, anti-virüs/anti-spam korumalı e-posta alanı
- Ücretsiz 5GB kotalı dosya alanı
- BiRi Vitamin İlköğretim Paketi; 5 TL/aylık veya yıllık 36 TL/yıllık
- Ücretsiz BiRi Aile Koruma Hizmeti
- BiRi Güvenlik Hizmeti; 2.75 TL/aylık veya 28 TL/yıllık

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Anlamıyorum bu nasıl iş? BİRİ, Smile, TTNet... Bunlar ayrı şirketler değil mi? BİRİ için Türk Telekom neden bu hizmeti geliştiriyor? Zaten sadece isimler farklı, fiyatlar aynı derecede kazık hepsinde.

Nihayet güzel bir uygulamaya geçildi. Aslında daha önce yapılması lazımdı.

Nihayet güzel bir uygulamaya geçildi. Aslında daha önce yapılması lazımdı.

Çok güzel bir uygulama genele yayılması dileğiyle

yemin ediyorum bizim ailede var almayın bir siteye girilmiyor kraloyuna bile çocuğunuz oyun oynayamıyor

biri hep telekomu kopya ediyor

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Anlamıyorum bu nasıl iş? BİRİ, Smile, TTNet... Bunlar ayrı şirketler değil mi? BİRİ için Türk Telekom neden bu hizmeti geliştiriyor? Zaten sadece isimler farklı, fiyatlar aynı derecede kazık hepsinde.
Bugün 01:22
---------------------------------------

BİRİ ve Smile ADSL TTNet in alt yapısını kullandığı için TTnet firmalar için belirli bir fiyat belirliyor firmalarda üzerine kendi paylarını koyarak hizmet "vermeye çalışıyorlar".Tamamen farklı alt yapıya sahip olan İSS UyduNet dir ki ondada çok fazla şikayetci olan var.

evet bende katılıyorum güzel bir başlangıç olur geç bile kalındı

evet bende katılıyorum güzel bir başlangıç olur geç bile kalındı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play