BitBlinder ile torrent'te gerçek gizlilik

Torrent ile dosya paylaşıyor ve gizliliğinizi korumak istiyorsanız, BitBlinder size göre olabilir

İnternet üzerinde gizliliğinizi korumak kolay bir iş değil. Girdiğiniz hemen her web sitesi size ait bilgileri kaydediyor, IP adresiniz hemen herkes tarafından görülebiliyor. İnternet üzerinde gizliliği sağlamak ancak özel yazılımlar sayesinde ileri seviye kullanıcılar için mümkün. Konu torrent olunca durum daha da vahim. Eğer bir VPN hizmeti kullanmıyorsanız torrent ile dosya paylaşırken kişisel gizlilikten söz etmek mümkün değil. Fakat yeni hazırlanan bir proje torrent ve gizliliği aynı cümle içinde kullanmayı mümkün kılacak.

BitBlinder, çoklu platform desteğine sahip bir proje. Sadece torrent ile dosya paylaşırken değil, internet üzerindeki tüm aktiviteleriniz esnasında IP adresinizi saklama özelliğine sahip. Kendi P2P ağına sahip olan olan BitBlinder, kendi paylaştığınız bağlantı miktarı kadar gizli bağlantı miktarına erişebilmenizi sağlıyor. Yani bağlantınızın bir kısmını diğer BitBlinder kullanıcıları ile paylaşmak durumundasınız. Bunu tercih etmeyenler dosya paylaşımlarında gizliliği sağlamak için ek ücret ödeyerek bu hizmeti alabilirler.

BitBlinder'ın tam olarak nasıl çalıştığını öğrenmek için şu PDF dokümanındaki (İngilizce) teknik bilgilere göz atabilir veya web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

göstere göstere korsanlık daha zevkli

göstere göstere korsanlık daha zevkli
Bugün 17:20:12
----------------------
muhaha harika demişsin :D
çatlasın fahiş fiyata halkı kazıklayanlar :pp

peki bunu kullanırsak bizim davet gerektiren Turk torrent sitelerine upload download kaydı yapabilcek mi ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir