Bitcoin Bugün 1.700 Dolara Ulaştı!

2017'nin başından beri yüzlerce dolar değer kazanan sanal para birimi Bitcoin, bugün yeni bir rekor kırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Bitcoin Bugün 1.700 Dolara Ulaştı!

Bitcoin bugün 1.700 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Dijital para birimi böylece senenin başından beri yüzde 70 artış sağlamış oldu.

Bazı analistlere göre Bitcoin yeni bir düzeltmeye daha maruz kalacak ancak genel trendin iyi yönde olduğu açık. Bir Bitcoin satıcısı ve meraklısı şunları söylüyor:

"Bitcoin için ikinci dalganın başladığını söyleyebilirim. Birinci dalgada yatırımcılar teknik olarak ustaydı. İkinci dalgada yatırımcılar teknik değiller ancak geleneksel piyasaları kavramış durumdalar. Bunu Bitcoin'in 60 günlük tepe dalgalanma oranı yüzde 5'in altına düştüğünde tahmin etmiştim. Bitcoin bu seviyede fiyat stabilitesi olarak ulusal para birimleriyle rekabet edecektir."

Bitcoin 2013'te 1.000 dolara ilk kez ulaştığında büyük bir düzeltme yapılmıştı. Woo'ya bu seferki rally sürücüleri oldukça iyi ve bu yüzden geri çekilme yaşanmayabilir. CoinDesk ile konuşan The Rock Tranding'in kurucusu ve CFO'su ise şunları söyledi:

"Bitcoin için endişelenmiyorum... muhtemelen bir düzeltme göreceğiz ancak uzun vadede sorun hiç olmadı ve olmayacak."

Haberi yayına hazırladığımız sırada Bitcoin'in fiyatı 1.725 dolar idi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

malum kağıt para bir nevi altın karşılığı olan senet gibidir ve garantiside parayı basan devlettir. Ama bu bitcoin öyle değil, aslında reel olarak hiç bir kıymeti yok ama talep olunca böyle oluyor malesef. dikkatli olmak lazım

Umarim bir gun bitcoin sistemine sifreleme virusu girer. O zaman vazgecerler bu sistemden

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play