Biz 4.4'ü göremeden Android 4.4.1 geldi!

Henüz pek çok cep Android 4.4'ü göremedi ama Google, 4.4.1'i yayınladı bile. İşte yenilikler...

Biz 4.4'ü göremeden Android 4.4.1 geldi!

Google'ın yeni telefonu Nexus 5 çok güçlü bir cihaz. Ancak tek bir zayıf noktası var ki, o da kamerası. Rakiplerine göre zayıf kalan kamera uygulaması net görüntüler çekmek konusunda da kullanıcılarını üzüyordu.

Google bu eksiği, Android güncellemesi ile giderdi. Nexus 5'in kamera uygulamasını güncelleyen Android 4.4.1 KitKat ile artık telefon çok daha net, renkli ve sorunsuz fotoğraflar çekebiliyor. HDR+ yeteneğine de kavuşan kamera uygulaması eski uygulamadaki eksikleri kapatıyor. Eski uygulamada kamera hızlı çekime veya kaliteli çekime odaklanıyordu. Böylece hızlı çekim yapıldığında fotoğrafta hareketten kaynaklanan bir blur meydana geliyordu veya ışığın çok yeterli olmadığı mekanlarda kameranın ISO değerini yükseltmesi nedeniyle fotoğraflarda rahatsız edici bir "noise" (karıncalanma) ortaya çıkıyordu. Yeni güncelleme ile bu sorunların giderildiğini bildiren Google, kameranın artık aynı zamanda hızlı çekim yaparken en üst seviyede kaliteli fotoğraflar üretebildiğini vurguladı.

Yeni güncelleme ayırca, kamera uygulamasının "yüz tanıma" özelliğinin açılmasıyla kimi zaman yaşanan kilitlenme problemini de çözüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

yınede devasa şeyler olacagını sanmıyorum

eksigi kameramı bataryadan hiç söz etmiyosunuz nedense

bu haber 3 gündür xda da mevcut...

benin galaxy s kitkat lı, firmalar cyanogenmod olmazsa batar bence.

@06 Ara 2013 17:39 Katılıyorum ama sadece cynogenmod yokki başka güzel romlarda var kısacası costum romlar olmasa çok daha kötü olurdu bu telefonlar

Kocaman kamerası var niye kötü çekiyor gidin lumia alın :P

Yahu Kitkat kime çıkmış gofretimi kim yedi ben cincır bred kullanıyorum o dondurma yemeye devam ediyomuş öteki jöleli fosulyeyi seviyomuş bu ne yav :)))) Neyin nereye kime çıktığını anlamak için bildiğin Android Kullanıcı Sertifikası eğitimi almak lazım. Milletin işi gücü yok sosyal hayatı yok geçim derdi yok da bu salak androidi m takip edecek.

Google istediği kadar güncelleme yayınlasın,firmalar ugraş verip de kendi modelleri için yayınlamadığı sürece hepsi boş..burada apple ve nokia yı takdir etmek lazım, değil mi?

18 ayda bir nexus alacak kimsenin gücü yok.güle güle android.hoşgeldin ios...

@07 Ara 2013 13:34 ama yılda bir 3000 lira bayılacak paran var?

android ekosistemının en buyuk sorunu kamera ve ram

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir