"Bizim Windows RT tabletimiz daha iyi olacak"

Ceplerdeki çipleriyle tanıdığımız donanım devi, Windows 8'li tabletler hakkında bakın neler dedi!

"Bizim Windows RT tabletimiz daha iyi olacak"

Microsoft, Windows 8 ve Windows RT ile çalışacak yeni Surface tabletinde Nvidia'nın Tegra çipini kullanma kararı almıştı. Ancak cep telefonlarındaki işlemcileriyle tanıdığımız Qualcomm, kendi Snapdragon işlemcilerine sahip Windows RT cihazları üretmeyi planladığını açıkladı.

Qualcomm CEO'su Paul Jacobs, Snapdragon çiplerine sahip Windows RT'li cihazların, rakiplerininkinden daha hafif ve ince olacağını iddia ediyor. Jacobs'a göre Qualcomm'un cihazları, diğerlerine göre daha uzun bir pil ömrü sunacak. Gücünü Qualcomm'dan alacak ilk cihaz, çift çekirdekli MSM8960T işlemcisine sahip Snapdragon S4 çipine sahip olacak. Gelecekteki sürümlerde ise dört çekirdekli APQ8064 kullanılacak.

Merak edilen bir konu ise Snapdragon işlemciye sahip Windows RT'li ilk cihazların hangi üretici tarafından sunulacağı. Ancak Jacobs, bu konuda sadece Windows RT'li cihazlarının Windows 8'in çıkışıyla beraber piyasaya sürüleceği bilgisini vermekle yetiniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Net söylüyorum: ARM tabanlı Windows 8 PC'ler TUT-MA-YA-CAK. Bir kere backward-compatible değil. Kim ne yapsın böyle bilgisayarı. Sıfırdan platform yaratmaya çalışmaya benziyor. ARM tabanlı bir Windows PC alacağıma bir Android tablet ve ya iPad alırım. En azından içerik olarak her türlü daha zengin.

@05 Tem 2012 21:37 androidi geçde tabletin kralı ipad alınır derim :)

sen öyle san bak gör nasıl TU-TA-CAK!

Tabiki sony yapacaktır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir