Black Ops II'den büyük rekor!

Ve beklenen oldu; o da daha öncekiler gibi kısa sürede büyük bir rekor kırdı...

  • Zeynel A. Öztürk
Black Ops II'den büyük rekor!

Activision geçen sene Call of Duty: Modern Warefare 3 ile sadece 16 günde 1 milyar dolar satış geliri elde etmiş, James Cameron'un Avatar'ının 2009'daki rekorunu kırmıştı.

Activision, yaklaşık 1 sene sonra aynı başarıyı Call of Duty: Black Ops II ile yaşıyor. Firmaya göre oyun, 1 milyar dolarlık geliri sadece 15 günde elde etmeyi başardı. Böylelikle Black Ops II hem önceki sürümünü, hem de Avatar'ı geçmiş oldu. Bununla birlikte Cameron'un yapıtının 2010'da 2 milyar doları geçtiğini ve dünya çapında yaklaşık 2.8 milyar gelir elde ettiğini hatırlatmakta fayda var.

Black Ops II'nin bu başarıya yaklaşması güç, zira oyunlar finansal başarılarının büyük bölümünü genellikle çıktıkları haftalarda elde ediyorlar. Bunun yanında filmlerle karşılaştırma yaparsak, onların oyunlara göre çok daha ucuz olduklarını ve daha geniş bir kitleye hitap ettiklerini söyleyebiliriz. Yine de bu rakamlar, oyunların ne kadar büyük bir iş ve gelir kaynağı haline geldiğini göstermesi açısından önem taşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

iyi bir cod oyuncusu ve hayranı olarak treyarch ın yaptığı hiç bir oyunu beğenmedim ve kimseye tavsiye etmedim.tanıdığım ve profesyonel oyuncu olan arkadaşlarımımn hiçbiriside oyunu beğenmedi.bende satın aldım ve şu ana kadar satece birkaç saat dayanabildim multisine.henüz almayanlara satınalmalarınıda önermem pişman olacaklardır eminim...mw werisinin yeni oyununu beklemeye devam

sadece adı var başka bişeyi yok şuana kadarki en kötü cod oyunu bu. iki bölüm oynadım sildim. koskoca cod efsanesini iyice zombi avına çevirdiler yazıklar olsun.

Black Ops 1'den sonra bu oyun bana nedense pek sıkıcı geldi tamam yeni şeyler eklemeye çalışmışlar ama grafikler hala çok geride tamam directx9 desteğide sun directx11 desteğide kısacası bu oyunu orjinaline para verilip oynancak bir oyun olmamış bunun yerine gidip modern warfare 3 oynamak daha iyi

ve Call of Duty serisi bu oyunla ölmüş oldu... RESMEN İĞRENÇ OLMUŞ.. 2003 yılı yapımlarını andırıyor... Biz oynamıyoruz zaten senaryo modunu bol bol seyrediyoruz. Senaryo çok dar ve sınırlı grafikler 4 GB LIK cross 4 işlemcili ekran kartlarımda bile RESMEN BERBAT! Kısaca Windows 8 'i andırıyor yani FİYASKO :D

ÇOOK sıkıcı. treyarch yapmasın lütfen. infinity ward çok daha iyi yapıyor. ayrıca bence geleceğe götürmekle çok saçmaladılar. eskiye geri dönsün..

tek kelimeyle rezalet. nerede eski cod oyunları nerede şimdiki bu ucube oyun arada evren kadar fark var.....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir