BlackBerry, Android'den memnun!

Android'li ilk cebi Priv'i geçtiğimiz aylarda satışa sunan BlackBerry, "bu sadece başlangıç" diyor!

BlackBerry, Android'den memnun!

Uzun yıllar boyunca kendi işletim sisteminde ısrarlı olan BlackBerry, kısa bir süre önce bu ısrarından vazgeçmiş ve Android işletim sistemli ilk akıllı telefon modeli Priv'i tanıtmıştı. Görünüşe göre şirket, yola Android'le devam etmeye kararlı. Zira şirketin yöneticilerinden Damian Tay'in Economic Times'a verdiği demeç buna işaret ediyor.

Yeni akıllı telefonu Priv'de BlackBerry'nin kendi BB10 işletim sistemi yerine Google'ın Android platformunu tercih eden BlackBerry, anlaşılan geri dönüşlerden memnun kalmış. BlackBerry yöneticilerinden Damian Tay'in sözlerine göre, Android, geleceğin işletim sistemi olarak BlackBerry içinde benimsenmiş durumda. Zira Tay, Priv'i Android ekosistemine bir geçiş olarak nitelendiriyor.

Buna göre yola muhtemelen Android'le devam edecek olan BlackBerry'den bu altyapıyla yeni cep telefonu modellerini kısa zaman içinde görebiliriz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

BB10 OS de hoştu yeni çıkan Android yüklü Priv de hoş lakin bu fiyat nedir? Keşke biraz uygun tutsanız da alabilsek! Fiyat bandını düşürdüğünüz zaman kazanacaksınız.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir