BlackBerry, Android'i sevdi!

Android'li ilk telefonu Priv'i piyasaya süren BlackBerry, görünüşe göre bu kadarla kalmayacak!

BlackBerry, Android'i sevdi!

BlackBerry, üzerinde hayli mesai harcadağı ve 2013'ün başlarında kullanıma sunduğu mobil platformu BB10'u yavaş yavaş gözden çıkarmaya hazırlanıyor. BlackBerry CEO'su John Chen, CES 2016 etkinliklerinde verdiği bir söyleşide firmanın 2016'da en az bir tane yeni bir Android telefonu daha görücüye çıkarmaya hazırlandığını açıkladı.

Chen, ilk modelin ardından yeni bir ikinci modelin daha piyasaya sürülmesinin ilk modelin satış grafiğine bağlı olduğunu belirtti. Android telefon ve çıkış tarihi hakkında herhangi bir resmi detaya sahip olmasak da, geçtiğimiz yıl sızdırılan bazı bilgiler firmanın bu modelinin "Vienna" kod adıyla isimlendirildiğine işaret ediyor.

BlackBerry'nin Android'li yeni bir model üzerinde çalışması yine de BB10'a tamamen veda edeceğimiz anlamına gelmiyor. Zira, Chen'in söylemlerine bakılacak olursa firmanın Priv'le birlikte başlayan Android hamlelerinin asıl amacı BlackBerry'yi yeniden popüler bir marka haline getirip sonrasında yine bir BB10 modeli geliştirebilmek. Chen, BB10'a dair hayalleri üzerine fazla bir şey söylemese de, firmanın 2016 içerisindeki karlılığının beklentileri karşılamasını umuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

pahalısın pahalı yapacak bir şey yok

"firmanın Priv'le birlikte başlayan Android hamlelerinin asıl amacı BlackBerry'yi yeniden popüler bir marka haline getirip sonrasında yine bir BB10 modeli geliştirebilmek. " e akıllıca olanı da bu zaten.

Nokia gibi yapmadı en azından mantıklı davranıyor BlackBerry

Akıllı Bir Hamle Yazılımcılar Dahi Android Programlama'ya Kaymışken Başka Şansı da Yoktu......

Şuan piyasada birbirini tekrarlayan ürünler kullaniciyi bunaltmis iken bb gibi özgün ve kendine has tasarimi olan firmanin girmesi bb acisindan olumlu gecebilir. Kopma noktasi tabiki fiyat

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost