BlackBerry: Bir dev daha tarih oldu!

Cep devinin bir dönemine damga vuran ismin bu kararı; onu tarih yaptı. En azından şirket için...

Ne var ne yoksa sattı!

Geçtiğimiz yıl şirkete artık güveni kalmadığı gerekçesiyle BlackBerry'yi terk eden eski CEO Jim Balsillie'nin, şirkete ait tüm hisselerini sattığı ortaya çıktı. Balsillie'nin sahip olduğu 26,8 milyonluk payının bugünkü bedelinin 362 milyon dolar olduğu söyleniyor. Böylece Balsillie, şirketle olan tüm bağlarını da kopartmış oldu.

Eski BlackBerry CEO'sunun Mart ayında şirketi terk ettiğindeki RIM'in 11,87 dolar olan hisse bedeli, yıl sonuna doğru ciddi bir çıkış yakalamıştı.

2012 yılını pek de iyi geçirmediği bilinen RIM, şimdiki ismiyle BlackBerry, yeni yıla büyük umutlarla başlamış, çıkardığı bir dizi yeni cep telefonu modelleriyle de umutlarının karşılığını yavaş yavaş alır hale gelmişti. Zira BlackBerry 10 işletim sistemine sahip Z10 ve Q10'un piyasa performansı şu an için hiç de fena sayılmaz.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Sirketi batirdi yenilikleri takip edemedi sonrada gemiyi terkeden fareler gibi ilk kacan o oldu. Hisselerde biraz yükselince hemen satti. Akli olan sirket bu adami kesinlikle ise almaz.

iyi satılır umarım android ve ios tek elciliğinde baş gösterir

@15 Şub 2013 19:31 tekel değilde oligopol desek daha doğru olur

ne yapalım üzülelim mi şimdi 300 milyon dolar değil de 25 milyon dolar kazanmış diye?

beter olsunlar....

ya bunlarda ndroid e geçsinler ne inat ediyorlar ? , dokunmatik +klavye yaprlar sonra 4.1 jellybean en azından şirket iflas etmez

her gün yeni bir şey çıkarken gereksiz bir marka.

@16 Şub 2013 06:38 piyasa ve müşteri taleplerini değerlendirememenin yani inovasyon yoksunluğunun ve kendini çok beğenmenin sonu budur.

Batan gemiyi en önce CEO'lar mı terkedermiş? Ben en son CEO terkeder diye biliyordum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir