BlackBerry CEO'su her şeye rağmen "iyimser"

Android'li Priv, BlackBerry'yi kurtarmaya yetecek mi? Cevabı, en tepedeki isim işte böyle verdi!

  • Ercan Uğurlu
BlackBerry CEO'su her şeye rağmen "iyimser"

BlackBerry'nin CEO'su John Chen, geçtiğimiz gün katıldığı bir toplantıda, BlackBerry'nin geleceğinden umutlu olduğunu açıkladı. Uzunca bir süredir geleceği tartışılan ve ufukta pek iyi bir tablo görünmeyen BlackBerry, bunun aksine John Chen önderliğinde, tüm şirketin iyimser olması gerektiği konusunda birleşiyor. Son dönemde yeni Android'li cebi Priv ile konuşulan BlackBerry'yi, Chen'in yorumuna göre güzel günler bekliyor.

Dokunmatik ekranlarla birlikte zor döneme girdiklerini, iOS ve Android'in yükselişiyle beraber de piyasadaki güçlü konumlarını kaybettiklerini söyleyen Chen, o günlerden bu yana pazardaki konumlarını korumak için mücadele ettiklerini kaydetti. Ayrıca Priv'le birlikte başarılı günlerine geri döneceklerini düşündüğünden bahseden Chen, öte yandan olur da bu telefonla bekledikleri başarıyı yakalayamazlarsa, telefon oyununda zorlanabileceklerini de açık yüreklilikle ifade etti. Fakat hem kendilerinin hem de takipçilerinin iyimser olduklarını bir kez daha dile getirmeyi ihmal etmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bence dünyanın en iyimser insanları blackberry ve Windows Phone yöneticilerdir.

Blackberry hep fiyattan kaybediyor

BlackBerry Android'e direndi sonunda Android telefon çıkardı batmaktan kurtuldu.... Nokia yıllarca Android'i reddetti ama Windows'tan hayır göremeyince mecburen o da Android'e geçiyor (2016).... Microsoft kendi işletim sisteminden umudunu kesmiş bütün yazılımlarını Android'e taşıyor.... Android'in ezeli rakibi Apple bile yavaş yavaş uygulamalarını Play Store'a koymaya başladı.... Android artık durdurulamaz bir güç oldu. Dünya piyasasının %85'ine hükmeden bir güç... Android hepsinden üstün...

@15 Kasım 2015 18:38 Google sizi ne kadar besliyor bu yorumlar için bilemeyiz ama Nokıa Dandroid'e geçtiği an adının telefon sektöründen silineceğini iyi bilen bir firmadır. (Size hayal aleminde iyi şanslar , sayın fanboy)

@15 Kasım 2015 21:39 Diger Arkadasin Heyecanini Paylasmiyorum.Fakat!Telefon Piyasasinda Nokia Hala Daha Varmi?Yada En Dogru Soru Gelsin!Magaradan En Son Ne Zaman Ciktin?

@15 Kasım 2015 21:39 Nokia 2016'da İlk Android telefonu C1'i tanıtacak. O zaman bu lafları yedireceğim sana... Ben Fanboy olabilirim ama sen kör bir cahilsin.

@16 Kasım 2015 09:48 Var. Şu an kullandığın bir telefonun bir çok teknoloji patenti halen Ericsson ve Nokıa'nın elindedir.

@16 Kasım 2015 16:51 Nokıa kullanıcıları zamanında Nokıa Androide geçmediği ve sürüm karmaşaları yüzünden cep telefonlarındaki yazılımla kullanıcılarının başlarını ağrıtmadığı ve de sağlam telefonlar ürettiği için o markayı seçiyorlardı :) Kendi işletim sistemini(gerçekten açık kaynaklı olarak) kullanmayan bir Nokıa söylenildiği gibi kendi oluşturduğu güven hissini kaybeder. En azından cep telefonu 'üretiminde'.

yakında türkiye satın alır şirketi.. milli cep telefonunu üretmiş oluruz.. saab ta yapılan gibi..

@15 Kasım 2015 19:06 Türkiye satın alamaz satmazlar türkiyeye olur ki satarlarsa telefonu canlı videoda kırmazsam

Androide o kadar direndi, sonunda Androide geçti ama hala saçmalıyor. iPhonedan bile daha pahalı cihaz satıyor.

blackberry asla batmaz, çünkü dünya liderlerinin bütün konuşmaları bb nin sistemin de.satılırsa ilk müşteri cıa,mossad mı 5. kgb falan olur. bakmayın andoıd i seçtiklerine her hafta uyarı ve güvenlik uyarıları geliyor telefona

Bb varken insanların androidi seçmelerinin sebebi fiyat mıydı sadece? Yoksa sevgili usa canada temelli ve usa ile bilgi paylaşmayan bir güç istemedi mi?

@15 Kasım 2015 23:33 Hay ağzına sağlık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play