BlackBerry'den bize özel BB10 uygulamaları!

BlackBerry, yaptığı açıklamayla Türkiye'ye özel bu mobil uygulamalarının hazır olduğunu duyurdu!

BlackBerry'den Türkiye için BB10 uygulamaları!

BlackBerry yaptığı bir açıklama ile BlackBerry Z10 akıllı telefonlarına yönelik bir dizi yerel uygulamanın BlackBerry World üzerinden temin edilebileceğini duyurdu. Uygulama ortakları arasında, mobil bankacılık, e-pazarlama, seyahat ve daha birçok sektörden önde gelen firmalar bulunuyor.

BlackBerry Güneydoğu Avrupa ve Türkiye Genel Müdürü Alberto Acito, "Gerek BlackBerry 10 platformu gerekse uygulamalar konusunda çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Kullanıcılarımız hali hazırda mevcut olan uygulamalarımızın keyfini çıkarıyor. Sürekli büyüyen portföyümüzde ise bugün itibariyle 100.000'i aşkın global uygulamanın yanı sıra, Türkiye'den kullanıcılarımıza özel olarak geliştirilen çeşitli yerel uygulamalar da yer alıyor" dedi.

Yerel uygulamalar arasında, Cepyol, E eczane, Garanti Cep Şubesi, Garanti Cep Şifrematik, Hürriyet, İşCep, Kent Rehberi, Markafoni ve Yemeksepeti de bulunuyor.

  • Cepyol müşterilerin yurtiçi ve yurtdışı otobüs ve uçak biletlerini bulmasına, karşılaştırmasına ve satın almasına imkan veriyor
  •  E-eczane ile müşteriler yakınlardaki tüm eczane ve nöbetçi eczanelerin listesine ulaşabiliyor
  • Garanti Cep Şubesi Garanti Bankası müşterilerinin bankacılık işlemlerini gerçekleştirmesini sağlıyor
  • Garanti Cep Şifrematik müşterilerin Garanti Bankası internet ve mobil bankacılik işlemleri için şifre oluşturmasına imkan veriyor
  • Garanti e-Trader ile müşteriler ulusal ve uluslararası borsalardaki hisse senetlerini izleyebiliyor ve işlem yapabiliyorlar (önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak)
  • Hürriyet, Hürriyet gazetesinin online portalı için olan mobil uygulamadır
  • İşCep İş Bankası müşterilerinin bankacılık işlemlerini yapmalarına yardımcı oluyor
  • Kent Rehberi ile müşteriler farklı lokasyonları harita üzerinde kategorize ederek sıralayabiliyor
  • Markafoni özel alışveriş sitesi www.markafoni.com'un mobil alışveriş uygulaması
  • Yemeksepeti uygulaması ile Yemeksepeti üzerinden online yemek siparişi verilebiliyor

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

blackberry batar. çok aceleye gelen bir sistem var karşımızda. tabii qt,qml ne kadar kurtarır sizi bilemiyorum. belki batmanızı yavaşlatır ama z10 ne öyle ya. dondum görünce. görsellik hub sayfasında sıfır. marketi bilemiyorum ama sınıfta kaldı bence. windows bile geride kalırken bu mobil alanda rim onunda gerisine düştü.

Gündelik kullanımlar için hali hazırda o isimlerin mobil web sayfaları var.Daha düzgün basit olmayan uygulamalar beklerdim

Türkiye ye özel canavarlar

ooowww bayaa da bi uygulama varmış... seç seç indir :P

Ben Z10 Kullanıcısıyım cihaz olarak çok güzel şık ve kullanışlı tuş olayı sadece ekran kapatmak için kullanıyorsunuz bunun haricinde herşey parmak hareketleri ile ekranda yapılıyor.Bence rekabet edebilecek hatta bazı üstün özellikleri var rakipleri İphone5 ve S3 göre. Ama henüz uygulamada eksikler var buda yeni bir işletim sistemi olmasından kaynaklanıyor.Bunun haricinde eminim ki cihazdan memnun kalmayan kullanıcı yoktur..Yakında çıkacak cihaz ile bb olayı bitirecektir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir