BlackBerry'den çift ekran müjdesi

Blackberry'nin son patenti, aynı telefonda bulunacak 2 farklı ekranla harikalar yaratmayı amaçlıyor!

BlackBerry'den çift ekran müjdesi

Çıkardığı dokunmatik cebiyle teknoloji konusundaki gelenekselci tavrından yavaş yavaş vazgeçen BlackBerry, bir başka yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Şirketten gelen haberlere göre cep devi, alışkanlıkları alt üst edecek çift ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Hatta bunu patente dönüştürmüş durumda...

Patentten kısaca bahsetmek gerekirse; BlackBerry'nin çift ekran özelliği, aynı telefonda ve yan yana bulunan 2 farklı ekran üzerinde iki farklı uygulamanın eş zamanlı ve/veya birbirinden bağımsız şekilde çalışmasına izin verecek. Aynı zamanda ekranlar üzerinde yapılan dokunuşlarla iki farklı uygulama arasında geçiş yapılabilecek.

Çift ekran patenti, özellikle interntette gezinirken veya mesaj yazarken hayli işe yarayacağa benziyor. Zira patente göre örneğin ekranın yarısına mesaj yazdığınız ekranı, diğer yarısına ise klavyeyi yerleştirmeniz mümkün. Bu özellik pek tabi diğer uygulamalar için de alternatif bir şekilde uygulanabilir.

Çift ekranlı BlackBerry cepler ne zaman piyasaya çıkar bilinmez ancak görücüye çıkar çıkmaz birçok kesim tarafından beğenileceği kuvvetle muhtemel.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Note 2 ni cakmasi. Note 2 bu isi tek ekranda yapiyor zaten. Bu ozelligi S4 e eklerlerse ( tek elle tutulabilir bir telefon diye ) RIM avucunu yalar yine.

Daha geçen hafta Nec'in çift ekranı tablet/telefon hibritinin reklamını yaptınız.Neden adı geçmiyor

Başka bir telefonda da vardı. Yeni değil yani...

Samsung iki uygulamayı aynı anda yan yana çalıştırıyor zaten.

Once guzel bi telefon yapsinda

İki ayrı ekrana ne gerek varki. İki ayrı uygulama, ayrı pencereler içinde aynı ekranda aynı anda çalışabilir pekala...

zaten tek ekranlı telefonda da mesaj yazarken ekranın yarısı klavye oluyor, boşu boşuna ekranın ortasında kocaman bir boşluk olursa(resimde gözüktüğü gibi) tam bir fiyasko olur.

Iyi de samsung zaten yapti bunu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir