BlackBerry'den yeni amiralinde 453 dpi atağı!

BlackBerry'nin yeni amiral gemisi, çok ilginç bir ekranla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor!

  • Ercan Uğurlu
BlackBerry'den yeni amiralinde 453 dpi atağı!
Ekran kare olduğunda, acaba nasıl görünecek?

Geçtiğimiz yıl bir hayli kötü günler geçiren BlackBerry, bu yıl işleri yoluna koymak için çok fazla çalışıyor. Kanadalı şirketten çalışmalarıyla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Blackberry Z3 ve Blackberry Q20 isimli cepleri geçtiğimiz MWC 2014 fuarında tanıtan şirket, şimdi yeni amiralinde olacağı söyleyen bazı özelliklerle bir kez daha gündeme geldi.

BlackBerry CEO'su John Chen'in deyimiyle "amiral malzeme"den oluşacak olan yeni cep, ilginç bir biçimde, kare formunda ekranın sahibi olacak. 1.440 x 1.440 piksel çözünürlükte çalışacak olan ekran aynı zamanda 453 dpi piksel yoğunluğunu destekleyecek. Diğer yandan yeni işletim sistemleri BlackBerry 10.3 üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Chen, şu an yeni işletim sisteminin ekran çözünürlüğü ve piksel yoğunluğu üzerinde kalibre edildiğini, testlerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

Bir kez daha yeni cebiyle umut depolayan BlackBerry, bakalım yeni amiralinin tanıtılmasının akabinde beklediği ilgiyi görebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Devirleri kapandı işleri çok zor Apple ve Samsung ile yarışmaları çok zor artık

Blackberry Salla Gitsin.

BlackBerry Sen Hala Yaşıyormusun.

Başarılı olabileceğine inanmıyorum.. Ekranı video izlerken bile sıkıntı yaşatabilir.

içerik önemli dayııı

Yazılım Beş Para Etmedikten Sonra..

Batsın BlackBerry bilgi çalan şirket.

kare ekran mı olur, hangi uygulama ve film 1x1 görüntü oranına sahip? 4/3 veya 16/9 olması gerek ekranın, yoksa umduğunu bulamaz!!

Şu an BlackBerry z30 dan yazıyorum. BlackBerry PlayBook da ilk kez qnx tabanlı işletim sistemiyle tanıştım ve bence popüler mobil işletim sistemleri içinde zirveye oynamaya aday. En büyük eksiği mağazada ki uygulama sayısı azlığı olarak hep yazılıyor ancak uygulama bbos10 da gayet yeterli ama oyun sayısı az O da Size kalmış artık oyun mu oynamak için alıyorsunuz yoksa...

ne olacak samsung apple htc nokia satacak; blackberry bakacak apple samsung ikilisi de kurumsalları ele geçirmiş durumda iyi bir pazarlama stratejisi lazım bu minik canavarlara snapdragon 800+, atom yada tegra işlemci gerekli ki reklam ortağını bulabilsin

Blackberry biraz da çabalarsa belki kendini kurtarabilir

biraz daha başkka yeniliklerle gelmeli, klayve ile geliyorsa onda önemli bir yenilik yapabilir mesela

igrenç görünür bu adamlar neyin kafasını yaşıyolar hayret bişey ya zorla firmayı iflaasa sürüklüyolar

Blackberry ve nintendo batmamali cok seviuorum ikisini de (samsung kullanicisi)

Abinin birinde var adamın 4 gblik paketi olduğu halde facebook uygulamasını kullanabilmek için ayrıca para ödemesi gerekiyomuş normal tarayıcı ile kullanıyor

3 yıl önce Blackberry almaya gittiğimde telefondan ayrı bir üyelik ücreti alan bir firmaydı iyi oldu bunlara

abi klavyeli modelinde zaten Q10'dan beri 1:1 formatında yapıyor, iğrenç görünür filan yazmışsınız bilmeden yazmayın lütfen klavyeli model o.

işletim sistemleri arasında bence en kullanışlı olan bb10 dur. iphone ve samsung kullanıcısı olarak söylüyorum. ve şu anda z10 geçiş yapmış bulunmaktayım.

Sen de yorum yaz