BlackBerry eski işletim sistemine mi dönüyor?

Her yeni akıllı cep modeli yeni işletim sistemleriyle gelirken, bu cep adeta "geçmişe dönüş" yapıyor

  • Cem Şancı
BlackBerry eski işletim sistemine mi dönüyor?

BlackBerry yeni telefonu 9720'yi duyurdu. Ancak telefon yeniliklerinden öte, "eski"liğinden dolayı merak uyandırdı. BlackBerry, yeni telefonda eski işletim sistemi BB OS 7'yi kullandı.

BlackBerry, geçen yıl büyük reklam kampanyaları ve umutlarla, BlackBerry 10 işletim sistemini duyurmuştu. Şirket yeni işletim sistemini, iPhone ve Android sistemlerinin karşısında durdurmadığı kan kaybına karşı büyük umutlarla üretmişti. Ancak bu yeni hamlesi, BlackBerry 10 işletim sisteminin, bekleneni vermediğini düşündürdü.

Cihazın donanım da eskiye dönüşün izlerini taşıyor. Fiziksel klavyeden vazgeçmiş olan BlackBerry, 9720 ile eski telefon tasarımına yeniden dönmüş oldu.

2,8 inç ekrana sahip cihazın 5 MP kamerası da bulunuyor. BlackBerry'nin telefonu, Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika'da piyasaya sürmesi bekleniyor. BlackBerry'nin, aynı Nokia'nın yaptığı gibi, gelişmekte olan pazarlarda, fiyat avantajına sahip modeller çıkararak avantaj sağlamak istediği için eski sistemli model tasarlamış olabileceği de düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ne yaparsa yapsın...

bu haberi yayınlayan sığır kişi , blackberry bu telefonu eskiye dönük destek devam edeceğinin bir göstergesi olarak çıkardı , hemde çok uygun fiyattan satılacak. aynısını apple yapsa yere göğe sığdıramazsınız.

çöp çöp çöp çöp çöp

Beş para etmez.

Hadi bakalım liselilere gün doğdu hep uyandık liseleri doldurduk . Ergenlik uğruna da

Hadi bakalım liselilere gün doğdu hep uyandık liseleri doldurduk . Ergenlik uğruna da

Hadi bakalım liselilere gün doğdu hep uyandık liseleri doldurduk . Ergenlik uğruna da

BB10 işletim sisteminde yanlış fiyatlandırma politikası izlemeseydi şimdi herşey çok farklı olabilirdi.

kelekbery berbattt

BB10'a BlackBerry'nin eski işletim sistemindeki uygulamalar bile daha gelmedi.Bu nasıl iştir anlamadım? Mükemmel bir işletim sistemi , muazzam derecede stabil.Eksikleri yok mu? Tabiki var bunlar da feedbacklerle ile düzeltilmesi gereken konular ki sürekli güncellemeler geliyor.AMA UYGULAMA KONUSUNDA HİÇBİR ŞEY YAPMIYORSUNUZ MAĞAZA HAFTALARDIR AYNI ADAM AKILLI "NUMARA ENGELLEME PROGRAMI" BİLE YOK HATTA NUMARA ENGELLE PROGRAMI HİÇ YOK. Bold 9780 kullandıktan sonra Xperia S'e geçmiştim Android sürekli donup takıldığı için Z10'a geçtim ama henüz İnstagram bile gelmedi Android'ten cover yapmak zorunda mıyız? Gerçi o da 10 uygulamanın 3'ünde işe yarıyor ve çalışan 3'ü de stabil olmuyor!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play