Blackberry'inin kare telefonu Passport

Uzun zamandır beklenen cep resmi olarak duyuruldu; duyuru sırasında iPhone 6 dalga konusu oldu!

Blackberry Passport resmen duyuruldu

BlackBerry'nin bir süredir beklenen yeni telefonu Passport nihayet resmi olarak açıklandı. İşleri kötü giden BlackBerry'nin, "farklı" bir telefon üretme çabasının ürünü olarak ortaya çıkan kare formlu telefon, bu sayede web'de dolanmayı ve ofis belgeleri ile çalışmayı kolaylaştırıyor.

4.5 inç boyutundaki ve 1440 x 1440 piksel çözünürlüğündeki kare ekran Gorilla Glass'tan yapılmış. Telefonun ayrıca dokunmatik tuşlardan oluşan klasik BlackBerry tuşları da bulunuyor. Lansman sırasında, BlackBerry CEO'su, telefonun kullanıcını cebinde eğilip bükülmediğini vurgulaması da, iPhone 6'ya bir gönderme olarak dikkat çekti. iPhone 6'nın cepte taşınırken fazlaca kuvvetle karşılaşması halinde bükülerek deforme olabildiği ortaya çıkmıştı.

Yeni BB 10.3 OS ile piyasaya çıkacak telefonun 30 saatlik pil ömrü olacak. Ayrıca telefonda BlackBerry'nin Siri, Cortana ve Google Now'a rakip olarak geliştirdiği yeni kişisel asistanı BlackBerry Asistant da bulunacak. Fiyatı ise şimdilik belli değil.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

tam şirket adamlarına uygun resmi ortamlara ideal zaten blackbarry onlara satıyor

ahahaha iphone 6 ile dalga geçmiş komik şey seni. bu sadece daha hızlı iflas etmeni sağlar.

600 dolar yurtdışı fiyatı , türkiye fiyatı ise humtemelen 1800-1600 tl .

@25 Eylül 2014 21:43 Hiç de bile. KDV ÖTV derken 2500'ü bulacaktır.

çok begendim

Elveda blackberry artk kime lazimsin sasarim...

Telefondan çok tablete benzemiş.Yakın gelecek Full Hd Tv lere telefon özelliği ekleyip onu taşımak içinde bir kaç tanede adam tutarlar.Millet ekmek peşinde zenginlik boş işlerin peşinde .

ne akla hizmet dalga geçmişki. Telefonlarından birisi iphone4 çakması zaten. Başkasının üstüne basıp yükselebilirsin ama apple daha ölmedi be beryycik :) Bu arada apple hayranı olduğum sanılmasın sonuna kadar samsung savunucusuyumdur. Ama yiğidi öldür hakkını ver demişler.

LG 'nin VU serisi telefonları da kare ekran. İlk defa yapılan bir şey değil ki. Hatta seri iyi bir satış grafiği yakaladığı için 3. serisi çıktı piyasaya. Ofis kullanımı için geniş kare ekran son derece ideal. Blackberry 'de zaten kurumsal kullanıcıları hedefliyor.

Güzel telefon,füturistik ve yenilikçi bir dizayna sahip,farklı olmak isteyenlerin kullanabileceği harükulade bir cep bilgisayarı.

telefon çok iyi umarım en kısa zamanda ülkemiz de de satışa sunulur..

Kare ve hala klavyeli tip yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir