BlackBerry: "İş dünyasında lider hala biziz!"

Zor günler geçiren cep devinin tepesindeki isim, "lider hala biziz" diyerek rakiplerine meydan okudu

  • Cem Şancı
BlackBerry: "İş dünyasında lider hala biziz!"

BlackBerry kısa süre önce satılıyor olduğuna dair haberlerle gündeme gelmişti. Piyasada bir zamanlar çok yüksek olan pazar payını Apple ve Google telefonlarına kaptıran BlackBerry'inin Mark Zuckerberg'in hedefinde olduğu, Zuckerberg'in BlackBerry'i satın alarak Facebook telefonları üretmek istediği konuşuluyordu ancak bu haberlerin devamı gelmedi.

BlackBerry'nin CEO'su John Chen ise, BlackBerry hakkında daha ilginç açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir röportajda, rakiplerinin BlackBerry'yi geçmiş olmalarına rağmen BlackBerry telefonların hala kurumsal müşteriler arasında bir numara olduğunu ve şirketin kurumsal müşteri pazarında lider olduğunu iddia etti.

Gerçekten de, ABD'de pek çok devlet kurumunda halen sadece BlackBerry telefonların kullanılmasına izin veriliyor. Ancak bu durum değişmek üzere zira ABD Savunma Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı 2012'de BlackBerry sistemini terk ederek iPhone kullanmaya başladı. Mart ayında da BB10 sistemi, İngiliz devletinin güvenlik testlerini geçmeyi başaramayarak, devlet görevlilerinin kullanımından çekilmişti. Yine de dünyanın pek çok ülkesinde liderlerin ve devlet kurumlarının güvenli olduğu gerekçesiyle BlackBerry'yi tercih ettiği biliniyor. Ancak şirketin hala 1 numara olduğuna dair kesin bir kanıt yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

"ÖLÜ" lider

He he siz en birincisiniz :) iş dünyasında iphone birincidir o kadar.

@03 Oca 2014 19:20 tabi bütün varınızı yogunuzu bi telefona verince savunma iç güdüsü oluyor

Birde pişkin pişkin lider biziz diyor he vay be... Bir zahmet gidip appstore sini incele uygulamalar milattan öncesine ait. Git java tabanlı sistemini başkasına yedir!

ah blekberii ahh :)

Birde pişkin pişkin lider biziz diyor he vay be... Bir zahmet gidip appstore sini incele uygulamalar milattan öncesine ait. Git java tabanlı sistemini başkasına yedir!

Blackberrynin benim icin yeri cok ozeldir her zaman saygi duyarim fakat simdi iphone a gectim caktirmayin

Evet Sondan Birincisiniz Tebrikler...

@0:55 farkındaysan burda en çok dandroidçiler konuşuyor. İphone alanlar halinden memnun muhattap bile olmuyorlar sizle. Savunmalarına gerek de yok zaten herkes biliyor ios ve android farkını. Android kullananlar bile bıktı artık kurtuluş yolu arıyorlar (benim geçen sene yaptığım gibi) Size android telefonunuza mutluluklar. İleride daha az kasması dileğiyle...

@04 Oca 2014 01:41 sen çok konuşma dandios'çu... asıl güvensiz olan dandios...

İphone 'nun içine casus yazılım yüklendiği abd hükümetince belirtilmişti zaten. Güvenlik arıyorsanız başta abd malından uzak durun

Kral çıplak

buraya yorum yazan arkada;larin ka.i acaba omrunde bu telefonu kullanmis? ben winmobile ve android kullandim (hala da android kulaniyorum) is telefonum blackberry idi. blackberry is telefonu olarak gercekten de 1 numara ama normal telefon olarak bes parar etmez.

Windows phone

yakında aynı son Apple içinde olacak... confickerbelasi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost