BlackBerry kurucusundan "geç gelen" itiraf

BlackBerry'nin eski 1 numarası, büyük ümitlerle piyasaya sürdükleri bu cep için "çöp tenekesi" dedi!

  • Onur Seven
BlackBerry kurucusundan "geç gelen" itiraf

Teknoloji dünyası BlackBerry'nin kurucularundan Jim Balsillie tarafından ortaya atılan iddialarla sarsıldı. Yıllar süren sessizliğini bozan Balsillie, 2008 yılında piyasaya sürülen "BlackBerry Storm" model cihazların çöp tenekesinden farksız olduğunu söyledi.

Apple'ın 2007 yılında AT&T ile işbirliği yaparak tüketicilere sunduğu iPhone ile rekabet edebilmek için Verizon'la beraber "BlackBerry Storm" modelini piyasaya sürdüklerini belirten eski yönetici bunu başaramadıklarını ve kullanıcılara son derece kötü bir cihaz sunduklarını itiraf etti.

Balsillie, şirketten ayrıldığı 2012 yılından sonra yaptığı ilk açıklamada, BlackBerry Storm modelinin yeterli Ar-Ge çalışmaları yapılmadan panik içerisinde piyasaya sürüldüğünü söyledi. Tam bir "fiyasko" olarak değerlendirilebilecek cihaz, tüketiciler tarafından beğenilmeyerek bir bir iade edilmeye başlanmış.

Eski yönetici, BlackBerry Storm'un neredeyse yüzde 100 gibi bir iade oranına ulaşmış olması sonucunda telekomünikasyon devi Verizon ile yaptıkları işbirliğinin bozulduğunu ve şirketin gerileme sürecine girmesine neden olduğunu da sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ah blekberi vah blekberi... bu kafayla hala nasıl batmadı bu da ayrı bir tez konusu olurdu herhalde :)

bir çöp tenekesine itibarını iade etmek için 7 yıl beklenmez.! Bu durumda Passport nedir?

Çöp tenekesi bu telefondan daha iyi.

hemen çöp diye eleştirmeyin, gerçek hayatta çöpe attıklarımızdan geçinen insanlar var. eski blackberry'im ile e-maillerimi alıp gönderiyorum. whatsapp ile ofisim ve yurt dışındaki meslektaşlarım ile bağlantı halindeyim. bulutta yer alan tüm dosyalarımı kontrol edebiliyorum ve istediklerimle anında paylaşabiliyorum. telefon rehberim her gün otomatik yedekleniyor, takvimim bilgisayarım ile senkronize. aracımın bluetooth bağlantısı ile araç kullanırken eller serbest görüşme yapabiliyorum. yetiyor.

kripto yönünden dünyanın en iyisi bu özelliğinden dolayı n en iyi telefonu olmayı hak ediyor

Ulan ben 2 sene Storm 9500 kullandım.. Çok da güzeldi yani niye şimdi böyle şi yapıyonuz ya

BlackBerry 10 için söylesin bunu sıkıysa. 1 yıldır kullanıyorum ve BlackBerry ben bu işi bıraktım demedikçe vazgeçmem. Hızlı, stabil ve çift marketli. Fiyatları da uçuk değil. Bugün z30 1100TL civarında ve z30 u Iphone 6 ya değişmem. Hdmi, nfc herşey var.

Sen de yorum yaz