Blackberry nihayet dokunmatik oluyor

iPhone 2'nin piyasaya çıkışı yaklaşırken, RIM de nihayet Blackberry'ye dokunmatik ekran ekliyor.

Blackberry nihayet dokunmatik oluyor
Thunder, dokunmatik ekranı ile iPhone'un em büyük rakibi olabilir.

Blackberry'nin üreticisi Kanadalı Research In Motion (RIM), Apple'ın iPhone'u ile rekabet edebilmek için yeni multimedya telefonunun ekranını dokunmatik özellikle donattı.

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, iPhone'un en büyük kozlarından birisi olan dokunmatik ekrana sahip olan Blackberry'nin "Thunder" adı verilen yeni modeli Eylül'de piyasaya çıkacak. Ürün ABD'de Verizon, Avrupa'da Vodafone tarafından pazarlanacak.

RIM geçen Pazartesi yaptığı açıklamada, iş adamlarını ve yenilik isteyen tüketicileri hedefleyen, yüksek hızlı HSDPA şebekesiyle uyumlu, Wi-Fi, GPS ve USB 2.0 özellikli "Blackberry Bold" adlı bir modelin bu yaz piyasaya çıkarılacağını resmi olarak duyurmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bu alet hakkında hiçbiryerde henüz net bir bilgi yok. tek görünen wifi olacağı, dokumatik ekranı, pilin değişebilir olduğu, ilk amerikan piyasasına iphone türü bir kampanya ile ucuz gireceği ve hafıza kartına müsade edeceği....

eğer rutin balackberry özellikleri olacaksa: email push ve pdf okuma özelliği, ve word belgelerinde değişikliğe müsade edeceği ön görülüyor.

Ne yazık ki kimse 3 G özelliğinin olup olmadığını henüz bilmiyor veya üçüncü pğarti yazılımlara müsade eden bir yapısının olup olmayacağını , fakat net bilinen bu aletin çok yakında iphone un tahtına rakip olarak piyasaya sürüleceği...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir