BlackBerry Priv, en güvenli Android olacak!

BlackBerry'nin yeni telefonu Priv, bu özelliğiyle piyasadaki Android'li rakiplerine fark atacak!

  • Zeynel A. Öztürk
BlackBerry Priv, en güvenli Android olacak!

BlackBerry, dün piyasaya sürdüğü Android'li ilk telefonu Priv için büyük planlar peşinde.

Firma, bir blog gönderisinde yeni telefonu için aylık güncellemeler ve onarımlar sunacağını söyledi. Google'ın Android'deki açıklarla ilgili aylık güvenlik raporunu takip edecek olan güncellemeler, sizi henüz kimsenin bilmediği açıklardan koruyacak. Bu güncellemeler, kablosuz, internet üzerinden sunulacak ve telefonu BlackBerry'nin web sitesinden veya aylık güncelleme programına katılmayı kabul etmiş olan Priv yetkili satıcılarından alanlar için ücretsiz olacak.

Ciddi bir açık ortaya çıktığında ise BlackBerry, bu açığı giderecek yama için aylık güncellemeleri de beklemeyecek ve onarımı hemen sunacak. İş kullanıcıları sözkonusu olduğunda IT departmanları, çalışanlarının hangi yamaları yükleyebileceğini kontrol edebilecek, böylece yazılımsal çakışmaların önüne geçebilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Helal olsun bb. Samsung gorde ornek al...

Söz konusu güvenlik ise blackberry için gerisi teferruattır.

nexusdan daha güvenli olamaz

Android e ne yaparlarsa yapsınlar güvenli olamaz. Eğer Google güvenli olmasını istiyorsa android i baştan yapmalı.

@07 Kasım 2015 21:19 ios onun için ayda 1 güncelleme veriyor sen sanıyon apple senin kara kaşına gözüne hayran ya dur bir güncelleme vereyim buna güncellmeyi veriyor 10 gün sonra jeilbreak :))

zaten bundan sonra sırf samsung değil tüm firmalar aylık verecekmiş. E doğru olanıda bu. Hoş Allah aşkına kaç senedir android cihaz kullanıyorum ve bir kere bile virüs vakaası yaşamadım. Kaç ınız yaşadı?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play