BlackBerry Priv yolun sonu demek olabilir

Bir dönemin cep telefonu devi BlackBerry, bundan sonra yeni telefon üretmeyebilir!

  • Onur Seven
BlackBerry Priv yolun sonu demek olabilir

BlackBerry'nin beklenen Android telefonu Priv, şirketin üretimi sonlandırmadan önceki son girişimi olabilir. Kanadalı şirket, CEO John Chen'in göreve geldiği iki yıl içerisinde birçok yeni telefon duyurdu ancak hiçbiri düşen donanım satışlarını durdurmayı başaramadı. Chan defalarca karlı duruma geçilmezse cihaz işinden çekileceklerini söylemişti.

BlackBerry "Priv" Android işletim sistemini çalıştırmasının yanında BlackBerry'nin saygın güvenlik ve verimlilik özellikleriyle de donatılmış durumda. Telefon, kullanıcıların kişisel verilerini korumayı hedefleyen bir uygulamayla birlikte geliyor. Aynı zamanda dokunmatik ekranın alt kısmından aşağıya doğru kayarak açılan bir fiziksel klavye içeriyor.

Küresel akıllı telefon pazarında yüzde 1'den az paya sahip BlackBerry, yüksek marjlı yazılım satışlarına odaklanmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir konferansta konuşan Chen, karlı bir sürece girilmezse şirketin önümüzdeki yıl içinde telefon üretimini durdurabileceğini tekrar etti.

BlackBerry, 29 Ağustos tarihinde sona eren çeyrekte gerçekleştirdiği 800 bin akıllı telefon sevkiyatıyla 2007 yılından bu yana en düşük seviyeye ulaşmış oldu. Şirketin hisseleri ise bu yıl yüzde 32 oranında gerileme kaydetmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

5.5 " ekran var bir de yazı yazmak için tuş koyuyor telefon oluyor 7.5" kim niye kullansın ki nokianın yazılım hatası blackberry nin tuş sevdası. anca kendilerini yok ediyorlar.

@04 Kasım 2015 13:23 klavye kaydırılarak açılıyor. Klavye açık devamlı açık durmuyor. Gerektiğinde açar yazarsın. Cebine koyacağında da kapatırsın. Fiziksel klavyenin rahatlığı, cihazın boyutunu affettirecektir.

Fiyatları düşür bak nasıl artıyor satışlar. Letv den örnek alın azcık ya!!!

@04 Kasım 2015 13:40 hayatında kaç defa Blackberry cihaz kullandın hele bir blackberry Os kullanda sistemin tadını gör ayrıca makelede ne diyor dokunmatik ekrak+klavye istemezsen klavyeyi kullanmazsın

bb yazık etti kendine, o güzelim işletim sistemini adam gibi tam dokunmatik bir cihazla birleştiremedi. TUŞLU TELEFON SATMAAAAAZ.

@04 Kasım 2015 16:09 bu gün olabildiğince büyük ekran, tuşlu (dokunmatik değil) ve wireless li telefon üretilsin yok satar...

yalan bence inşallah eski günlerine geri döner.

Iphone la aynı fiyatta telefon çıkarırsanız tabıkı mıllet gider ıphone alır blackberry kesınlıkle kalıteli tekefonlar uretıyor ancak fiyatları çok fazla yuksek

Bunlar huveyi siyomiyi gormuyor mu allah aşkına. Uygun fiyatla rekor kiriyor bu markalar

Kesinlikle güzel ve iyi bir cihaz, ama yükselen trend, güzel ve iyiye dikkat ederek yükselmiyor. Bugün birçok cihaz, iyi ve güzel olduğu için tercih ediliyor ama güzel de, iyi de kişiden kişiye değişiyor. Blackberry üretim politikasını değiştirmeli ve bu bağlamda çoook geç kaldı.

Tıpkı nokia gibi inat ediyor. Nokia windows için inat etmişti bunlar da orta segment cihaz çıkarmakta. Android telefon yapıyosun tamam da orta segmentini de yap arkadaş. Zaten orta segment amirallerin reklamını yapıyor. Yazık olur eğer böyle bir telefon üreticisi yitirilirse.

ya şu gereksiz klavyesi ve blackberry gitsin artık. başından beri gereksiz ve aşırı pahalıydı zaten. hala ne duruyor..

Sen de yorum yaz