BlackBerry Priv'i takip edecek cep sızdı!

Android'li BlackBerry Priv'in satışa sunulmasının ardından bir Android'li BlackBerry daha sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
BlackBerry Priv'i takip edecek cep sızdı!

BlackBerry'nin henüz satışa sunulan Android'li telefonu Priv'in ardından, ikinci Android'li BlackBerry de internette göründü.

Crackberry'nin eline geçen bilgilere göre yukarıda gördüğünüz "Vienna" kod adlı telefon, Priv'den oldukça farklı. Telefon yine fiziksel klavyeyle geliyor, ancak Priv'dekinin aksine sürgülü değil ve sürekli olarak dışarıda duruyor. Bugünkü Android trendinin aksine Vienna, "geri dön", "giriş" ve "son uygulamalar" işlevleri için fiziksel düğmelere yer veriyor. Telefonun klavyesi, "klasik" BlackBerry telefonlarının klavyesini andırıyor.

BlackBerry'nin kendi geliştirdiği BlackBerry OS oldukça iyi olsa da firma, uygulama geliştiricilerini kendi platformuna çekme konusunda sorun yaşamıştı. BlackBerry'nin belki de son umudu, bu sorunu Android'i kullanarak çözmek. Yeni sızıntı gösteriyor ki BlackBerry'nin bu alandaki tek girişimi Priv olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Renderler oldukça şık eğer bu sızıntı gerçek ise ve buna ek olarak giziksel klavye için radikal bir karar alırsa piyasayı sarsacağını umuyorum nitekim bir kaç gün önce satışa sunulan priv cihazı hem BlackBerry strese ön sipariş hemde amazzonda şuan için tükenmiştir.

Aferin Blackberry. Bükemediğin eli öpeceksin. BB OS bitti bunda sonra Android... Darısı Microsoft'un başına. Umarım Microsoft da Windows Phone fiyaskosunu bitirip en kısa zamanda Android geliştirmeye başlar...

Crackberry ha bire fotoğrafları bilgileri yayınlayacak blackberry de ses etmeyecek! "Sızdırıldı" demek "dolaylı yoldan müşterinin beğenisine sunuldu" demektir. Siz de bunu direkt yazarsanız daha iyi olur. (Evet böyle olunca nirvanaya ulaşacağım. Siz sormadan cevaplayayım)

O fiyatlarla zor. Android pazarinda cok daha iyi donanimli cihazlar co daha ucuza bulunabilirken fazladan bir sey katmayacaksa kimse almaz.

Android' e geçiliyorsa fiyatlarının gerçekten uygun olması gerekir ki piyasaya geri dönebilsin. Zamanında BB' nin oldukça hesaplı modelleri de vardı ama artık niyeyse yok. Android' li makinalara yeterince doymuş piyasaya sadece "blackberry hub" için pahalı makine satmaları oldukça zor.

arka goruntusu ne kadar da guzel o klavye ne oyle batmayı hakediyorsun blackbery kesinlikle hak ediyorsun... Şu saçma klavye takıntından vazgeçmediğin surece bat oh olsun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play