BlackBerry, suçluyu bulundu: Z10!

BlackBerry'nin büyük beklentilerle raflara çıkarttığı cep, şimdi "günah keçisi" ilan edildi!

BlackBerry, suçluyu bulundu: Z10!

BlackBerry, ikinci çeyrekte 935 milyon dolar gibi bir kaybı olduğunu açıkladı. Bu kaybın sebebi ise, büyük ümitlerle piyasaya sürülen ama elde kalan Z10'lara yüklenmiş durumda. Microsoft'un Surface RT ile yaşadığı felaketi hatırlatan bu durum, firmanın zaten kötü olan gidişetını daha da kötüye götürmüş durumda.

Yeni BB10 cihazların (Z10 ve Q10) kaç tanesinin satıldığını belirlemek zor ancak, BlackBerry kullanıcıların eline ulaşan 3.7 milyon cihazın "büyük kısmının" eski BlackBerry 7 ürünleri olduğunu söylüyor. Thorsten Heins, "büyük hayal kırıklığına" uğradığını söylüyor ama firmanın BES10 müşterilerindeki artışı gördüğünü söylüyor ve işin bu diğer tarafında hâlâ umut olduğunu belirtiyor.

Tabii ki bu umut hep var ancak başkaları "diğer yöndeki" açığı kapatmak için BlackBerry'den hızlı davranabilir gibi gözüküyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Piyasaya "Blackberry Emphaty" modelini sürebilseydiniz.Böyle olmazdı.

Benim hala umudum vaaaaar:D

Blackberry kullanıcısıyım ve diyorum ki '' Blackberrye telefon derken insanlar ne kadar samimiyetsizler anlatamam''... Blackberry bitmiş okeye dönüyor. Microsofrt, blackberryide satın alsa ne güzel olur. Adam eder şirketi.

sen 2000 bin lira yap ilk çıktığında telefonu sonra zarar ettik, iphone varsa z100 çıkarsan o fiyata ne olur ?

İlk çıktığı zaman 2000 TL fiyat ile giriş yapmıştı ve o zamanda söyledim kendini bir samsung S4 veya iphone 5 gibi cihaz segmentinde sayıp bu kadar yüksek bir fiyatla piyasaya çıkmasının çok büyük bir hata olduğunu ve fiyatının 1250 TL yi geçmemesi gerektiğini demiştim. Tarih tekerrürden ibaret olduğunu tekrar kanıtlamış oldu böylece. Zaten aptal yöneticiler hiç diğer firmalara bakmadan kendi ürünlerini övüp durdukça ve asıl kullanıcı kitlesinin neye önem verdiğini anlamadıkça asla bir adım ilerleyemezler ki nitekim Nokia ve Blackberry artık satıldı. Aptal politikalar müşterileri dinlememe kullanıcılarla iletişim kurmama ve geri bildirimleri önemsemediğin sürece asla bir yere varamazsın.

Z10 2000 TL'den çıkmasa kesinlikle alacaktım. Ama o fiyata asla almam ve almadım da gittim Note 2 aldım memnunum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir