BlackBerry tüm umutlarını Windermere'e bağlı!

BlackBerry'nin yeni umudu "Windermere" bakalım bu farklı özelliğiyle şirketi kurtaracak mı?

BlackBerry'nin umudu!

BlackBerry'yi hatırladınız mı? Son zamanlarda oldukça zor günler geçiren BlackBerry büyük bir umutla bu zor durumdan çıkış yolunu arıyor. Geçtiğimiz günlerde 64-bit'li bir cep üzerinde çalıştığı haberini verdiğimiz BlackBerry, şimdi bir sızıntıyla daha gündeme geldi. BlackBerry'nin yeni cebinin adı şu sıralar "Windermere" kod adıyla anılıyor ve bu cep sıra dışı bir özellikle birlikte gelecek gibi görünüyor.

Ne yaptıysa bir türlü tutunamayan, belini bir türlü doğrultamayan BlackBerry, şimdilerde tüm umutlarını "Windermere" adını verdiği bir cebe bağlamış gibi görünüyor. Ancak bu cep, eğer hakkında söylenenler doğruysa BlackBerry'nin kurtuluşu için oldukça önemli bir adım olabilir. Gelen haberlere göre Windermere yine diğer BlackBerry cepleri gibi geleneksel tasarımla gelecek; yani cep, klavyeli bir yapıda olacak. Buraya kadar ilginç bir şey yok. Asıl ilginç olan şey, üzerindeki fiziksel tuşların dokunmaya duyarlı olarak tasarlanacak olması.

Evet, yeni cebin üzerinde fiziksel tuş takımına yer vererek gelenekçi tutumunu sürdürecek olan BlackBerry, fiziksel tuşlara dokunmatik sensörler ekleyerek yenilikçi kimliği de aynı potada eritmek düşüncesinde. Böylece daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen BlackBerry, bununla başarılı olur mu bilinmez. Ancak bu cep de tutmazsa, hali bizce nice olacak...

Okuyucu Yorumları