BlackBerry'ye iPhone darbesi!

Akıllı telefon piyasasının dev isimlerinden Apple, BlackBerry'e büyük bir tekme daha vurdu!

  • Ertuğrul Süngü
BlackBerry'ye iPhone darbesi!

Akıllı telefon üreticilerinin son kullanıcıya ulaşma oranları her ne kadar satışlarında belirleyici bir yere sahip olsa da büyük firmalarla yaptıkları anlaşmalar da bir o kadar önem taşıyor. Malum, sadece tek bir büyük firma bile, tek seferde binlerce cihazın satılması anlamına geliyor...

İşte bir dönemler bu konuda çok iyi atılımlar yapan BlackBerry, ne yazık ki geçen zaman ile birlikte telefon sağladığı dev firmaları da tek tek kaybetmeye başladı. BlackBerry'nin giderek düşen pazar payı, öyle görünüyor ki ona zor zamanlar yaşatmaya devam edecek zira telefon piyasasının en büyük isimlerinden birisi olan Apple, firmanın uzun zamandır telefon sağladığı Ford markası ile yepyeni bir anlaşma imzaladı. Ford'un resmi açıklamasına göre, 2014 yılı sona ermeden önce 3.300 çalışanın BlackBerry telefonları, iPhone'lar ile değişecek.

Ford sözcüsü Sara Tatchio, konu hakkında açıklamasında "Apple telefonlar çalışanlarımızın hem gündelik hayatlarındaki, hem de iş hayatlarındaki tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek kapasitedeler" diyerek, BlackBerry'nin sektör ihtiyaçlarına cevap veremediğine de değinmiş oldu. Ayrıca anlaşmanın detaylarına göre, önümüzdeki iki yıl içerisinde toplam 6.000 Ford çalışanının BlackBerry telefonu, iPhone ile değişmiş olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

İşte boş bir haber daha.''''hiç araştırılıyormu iphone denen zırvalığı gerçekden kim yada kimler kullanıyor'''' blackberry en son çıkarttığı işletim sistemi ve diğer işletim sistemleri ile zaten ne kadar sağlam,stabil ve rahat bir telefon olduğunu kanıtlamış,yeni yetmeler pek anlamaz ve güvenlik konusunda iphone ve androide her zaman fark atmış ve atacakdırda sadece boş zamanı olan boş insanların telefonu bellidir.oda iphone ve androidler gerçek bir businees insan zaten çalışmakdan başını kaldıramayacağı için ne market nede uygulamalara zaman ayırmaz onlar acemi ve boş kişilerin işi.yanlış anlaşılmasın blackberry benim babamın oğlu değil ama!!! ne metalci iphone neden plastikci samsung ve diğer türevleri ile kıyaslamam bile..her şey marketle bitmiyor kullandığın sistem sistem olacak..

@10:47 bu yıl beyaz yakalıların olduğu bir zirveye katıldım ve herkes iphone kullanıyordu. Ayrıca oyun, eğlence vb. Aktiviteler boş zaman değildir, kişinin stresini atma, hoş vakit geçirme ihtiyacını karşılaşmasıdır. Hadi chip bilmiyor bende anlamıyorum diyelim ya satış rakamları?? Herkes BlackBerry'den uzaklaşıyor. BlackBerry, batmaya mahkum bir firmadır ve telefonlarıda çok kullanışsızdır.sistem diyorsanız IOS yeter. Özgürlük diyorsanız android.

Apple hardcore girmiş :/

Sen de yorum yaz