BlackBerry'den üç yeni Android telefon geliyor!

Geçmişini mumla arayan BlackBerry, üç yeni modelle birlikte Android işletim sistemine yeni bir şans daha tanıyacak!

BlackBerry'den üç yeni Android telefon geliyor!

BlackBerry, Android'le çalışan ilk cihazı Priv'in ardından yeni Android modeller üzerinde çalışıyor. Firmanın bu yıl ve gelecek yıl itibariyle toplam üç yeni Android modelini görücüye çıkarmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Söz konusu modeller, eğer beklenen başarı yine gelmezse, firmanın Android'le çalışan son modelleri olabilir.

BlackBerry Priv incelemesi... Tıklayın...

Phandroid'de yer alan haberde söz konusu modellerin, Priv'in aksine daha makul fiyatlarla gelebileceği belirtiliyor. BlackBerry'nin bu yeni Android modelleri henüz resmi olarak duyurulmasa da güvenilir sızıntılara imza atan Evan Blass'a göre cihazların isimleri şöyle olacak: Neon, Argon ve Mercury.

Ünlü sızıntı kaynaklarından @evleaks, cihazların bazı özellikleri ve potansiyel fiyat aralığına dair bilgiler de paylaştı. Buna göre, bu yaz piyasaya sürülmesi beklenen BlackBerry Neon 3 GB RAM, 16 GB depolama alanı, 5.2 inç ekran, dokunmatik klavye ve görece makul bir fiyat etiketiyle geliyor.

Ekim'de beklenen BlackBerry Argon ise 5.5 inç ekran, 32 GB depolama alanı, 4 GB RAM ve bir parmakizi tarayıcısıyla geliyor.

2017'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen BlackBerry Mercury bu üçlü arasında klasik fiziksel klavyeyle gelen tek Android modeli olacak. Mercury'nin diğer özellikleri ise şöyle: 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı ve 3400 mAh batarya kapasitesi.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

kaliteden ödün vermeden daha uygun fiyata gelirse iş yapabilir fakat rakibi çok,işi zor bb nin...

O saçma sapan klavyeden çabuk vazgeçseydi belki blackberry os ios gibi olabilirdi. Blackberry yi android kurtaramaz artık. Herkes bb yi klavyeli telefon olarak tanıyor ve almıyorlar. Priv ise çok pahalı ve klavyesi gereksiz. Hem android i bbos a biraz benzetseydi daha iyi olurdu. Normalde piyasaya yeni giren telefonlar ucuz olur yoksa alınmaz. Lg samsung asus başta ucuz olarak başladı mesela.

Güvenliğiyle ünlü(!) olan bir şirketin kullanıcıların verilerimi toplayan bir sistemle iş yapması ne kadar ironik!

fiyat makul olursa hem blackberry hem de alıcılar kazanır. 4gb ram altındaki ramların üretilmesi hata. 3 gb ram sahibi telefonlar zaten satılıyor. 6 gb 8 gb ramli blackberry ler ve en az 128 gb bellek ile ve kaliteli kamera ile gelirse başarılı olur. aksi takdirde telefonda marka satmaz, özellik satar.

telwfonda marka da satar fiyat makul olursa inaninki satilir. htc 10 kullanicisiyim

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir