BlackBerry'nin ilk Android telefonu göründü!

İnternete sızan net fotoğraf, BlackBerry'nin ilk Android telefonuna ait olabilir!

BlackBerry'nin ilk Android telefonu çok net sızdı!

BlackBerry'nin bir süredir Android işletim sistemine sahip akıllı telefon üretebileceği gündemi meşgul ediyordu. Şirket de yeterli güvenlik sağlandığı taktirde Android telefon üretebileceğini açıklamıştı. Sızan yeni görüntüler, telefonun çok yakınımızda olduğunu işaret ediyor.
 
CrackBerry twitter hesabı aracılığıyla ortaya çıkarılan görüntüdeki cihazın BlackBerry'nin 'Venice' kod adlı Android telefonu olduğu iddia ediliyor.

Daha önceden de BlackBerry'nin Android telefonuyla ilgili çeşitli görseller paylaşılmıştı ancak yayınlanan yeni fotoğraf oldukça farklı duruyor. Görüntüye bakıldığında cihazın, Samsung Galaxy S6 Edge gibi kavisli bir ekran yapısına sahip olduğu görülüyor.

Android işletim sistemi ile çalışacak yeni akıllı telefonda ayrıca 5.4 inç QHD ekran, 1.8GHz Snapdragon işlemci, 18 Megapiksel kamera ve 3 GB RAM yer alacağı iddia ediliyor. BlackBerry, Android cihaz hamlesiyle ürün çeşitliliğini arttırmanın yanı sıra kaybettiği müşteri kitlesini geri kazanmayı hedefliyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

androidli blackbery mi olur be ey hıyarlar.

@14 Ağustos 2015 16:14 sana ne lou... diğerini aldında...

çok güzel begendim yenilikçi

Bence Blackberry olduğu gibi kalmalı işletim sistemi telefonları kalitleri harika bilen bilir Blackberry i!!!

devamlı donup duran telefonun açılıp kapanması 3 gun suren rim işletım sıstemlı cihazdan bahsettıgımızden hemfıkırmıyız ?@15 Ağustos 2015 01:23

BB bozmuş şeklini kalas kasa android olurmu

Blackberry'de Nokia gibi oldu. Bir zamanın iPhone'leriydi her iki şirket ama ne oldu? İkisi de iflas eşiğinden döndü. Zamanında da Nokia Symbian gibi dandik ötesi bir işletim sistemine mahrum bıraktı bizleri. BlackBerry'de pek fazla yenilikçilik ve kolaylık sağlamıyordu. Her ne kadar bunlar olsa bile bakalım bu iki şirket ne denli eskiye dönebilecek.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir