BlackBerry'yi Android de kurtaramadı!

Android'li Priv de, bir zamanların cep devi BlackBerry'yi ayağa kaldırmayı başaramadı!

  • Cenk Atlı
BlackBerry'yi Android de kurtaramadı!

İlk Android cihazı Priv'i geçtiğimiz Ekim ayında tanıtan BlackBerry öyle görünüyor ki bu önemli hamlesinden istediği sonuçları tam olarak elde edemedi. Zira firmanın cihaz için işbirliği yaptığı en büyük operatör AT&T, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "BlackBerry Priv'in gerçekten zor zamanlar geçirdiğini ve tahmin ettiklerinden daha çok geri iade yaşadıklarını" ifade etti.

AT&T yöneticisi firma olarak bu cihaza dair büyük bir umut beslediklerini ve BlackBerry markasının fiziksel bir klavye ve Android işletim sistemini birleştirmesinin dikkat çekici bir hamle olduğuna inandıklarını açıkladı. Fakat buna rağmen Priv'i satın alan büyük bir çoğunluğun zaten BlackBerry'ye sadık kişiler olduğunu gözlemlediklerini ve bunların önemli bir kısmının da Android kullanmaktan hoşlanmadıklarını ve cihazı iade ettiklerini ekledi.

AT&T yetkilisi satışların yeterince iyi olmamasının bir diğer nedeni olarak da yüksek fiyat etiketini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Zaten dokunmatik bir telefona dokunmatik ve fiziksel melezi bir klavye koymak neyin nesi kullanıcılar da çözemedi herhalde... O klavyeyi koyduğu sürece batmaya mahkum...

yüksek fiyatla satamaz ne kullanıyorlarsa bıraksınlar...

Çok yüksek diyara satılmaz ki

Çakılacaklar dedik ve öyle oldu. Tek sebebi var: o telefona istenen paraya daha makul telefonlara yöneliyor insanlar. Örnek verdik LG G2 ile yaşanan başarıyı gör dedik. Blackberry sen şuan bir veletsin bu piyasada tekrar büyümen için akıllı fiyat politikasına ihtiyacın var. Yoksa böyle daha çok gümlersin

O fiyata zor yarisina kiysaydi tutunabilirdi

Numerik tuşlu android istiyoruz

Arkadaş ne hikmetse adamlar şu tuşlardan bir türlü vazgeçemiyor. Tuşlu telefon bir de kızaklı, bu çoğu insanda yeni teknolojiden uzak algısı oluşturuyor. Ayrıca o tuşları koymasa tel. maliyeti yarıya inecek.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost