Blog yazarı Google'ın gazabına uğradı...

Blog'unda güzel model hakkında çok ağır sözler sarfeden blog yazarına Google tokadı...

Blog yazarı Google'ın gazabına uğradı...
Liskula Cohen prestijli bir Vogue modeli

"Skanks in NYC" yani "New York şehrindeki Fahişeler" blog'u Google tarafından kapatıldı. Blogger.com altında yer alan blog'da Vogue modeli Liskula Cohen hakkında yer alan çirkin tabirler yüzünden bir blogcunun başı büyük dertte.

Blogger.com'un sahibi olan Google, kendisine gelen mahkeme talebine uyarak blog'unda model için fahişe tabirini kullanan ve kişisel saldırıda bulunan "Skanks in NYC" blog'unun sahibinin IP adresini ve e-posta adresini mahkemeye verdi.

Manhattan Yüksek Adalet Divanı'nına konunun intikal etmesini sağlayan savcı Joan Madden, blog için şu yorumu yaptı "Blog'daki içerikte Cohen'in ahlaksız bir kadın olduğu yer alıyor."

Model konu hakkında dava açtığında blogcunun da kimliği açıklanacak. Google sözcüsü konu hakkında şu yorumu yaptı "Internet üzerinde bu şekilde tacize uğrayan herkese sempati duyuyoruz. Ayrıca kullanıcılarımızın gizliliğine de büyük önem veriyoruz. Kullanıcı bilgilerini ancak mahkeme kararıyla açıklıyoruz"

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Google yalan söylemektede uzman.

Atatürk'e hakaret videolarınıda silseler ya youtube dan.

Google sitesden kaldırsalar ya Atatürk'e ve Türkiye Cumhuriyetine yapılan hakaretleri.

kaç kere mail attım google sites deki iki üç yerin bize ağır hakaretler içerdiğini. rica yaramıyor bunlara...

ehm "Internet üzerinde bu şekilde tacize uğrayan herkese sempati duyuyoruz."....
anladım :P

tavşana kaç tazıya tut...aferim

kadına normalde fahişe dese belki mahkeme olayı olmazdı ama herşey kayıt altında:D fahişe dedi diye mahkemeye çıkarsa yuh artık:D internette konuşmalara dikkat etmek lazım ne kadar sanal olsada olanlar ortada

Soyadi bir yahudi ismi olunca nasıl mahkemeler işliyor.Hiç de düşünce özgürlüğü kapsamına girmiyor. Nerede düşünce özgürlüğü ? Başka bir dinin kutsalı veya ismi kullanıldığında düşünce özgürlüğü kapsamına alınıp hiç bir şey yapılmıyor. O zaman şu sonuç çıkıyor düşünce özgürlüğü diye bir kavram aslında yok. O kavram gücün güçsüzleri kontrol etmek için kullandığı bir aracın adı.

kadına normalde fahişe dese belki mahkeme olayı olmazdı ama herşey kayıt altında:D fahişe dedi diye mahkemeye çıkarsa yuh artık:D internette konuşmalara dikkat etmek lazım ne kadar sanal olsada olanlar ortada
---------------------------------------------------------------------------------
bir insanın özgürlüğü başkasına zarar verdiği an, o insanın özgürlüğü orada son bulur. Lütfen biraz mantıklı olalım...

00:04 ne zirvaliyosun sen arkadasim, ne alakasi var simdi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir