Blue, ona da geliyor!

Blue güncellemesi sadece PC'nizdeki Windows 8'e gelmiyor; listede bir Windows daha var!

Blue, ona da geliyor!

Windows 8'in bu yıl içinde çıkması beklenen Blue güncellemesi, işletim sisteminin bankamatik ve benzer sistemlerde kullanılan "embedded" sürümüne de geliyor. Özellikle Windows 8'in kullanım deneyiminden memnun olmayan masaüstü kullanıcılarına yönelik geliştirmeler içermesi beklenen Blue güncellemesinin önizleme sürümünün Haziran ayı sonunda çıkacağı biliniyor.

Microsoft'un Windows Embedded Ürün Müdürü David Wurster'in blogunda yer alan bilgiye göre, şirket Blue güncellmesinde yer alan tüm iyileştirmeleri tüm Windows 8 platformuna uyarlamaya kararlı. Blue güncellemesinin Windows Embedded'a özel ne gibi yenilikler içerdiğinin belirtilmediği açıklamada, ilerleyen haftalarda güncelleme ile ilgili daha fazla bilginin kullanıcılarla paylaşılacağı yer alıyor.

Windows Embedded 8'i geçen Mart ayında piyasaya süren Microsoft, Nisan ayında ise Windows Embedded 8 Industry'yi kurumsal kullanıcılara sunmuştu. Sistemin üçüncü sürümü olan Windows Embedded 8 Industry Enterprise'ın ise Temmuz ayında ortaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

microsoft artık işletim sistemi yapmasın

@13 May 2013 15:08 sen yap. öğren bu işi. daha iyisini yap. bide şikayetçi olduğun işletim sistemini korsan kulladığın üzerine iddaya girerim.

@13 May 2013 20:17 Ben OpenSuse kullanıyorum 4 yıldır ve sadece 1 kez silip tekrar kurmak zorunda kaldım. Sebebi de donanım değişikliğiydi. Bizim insanımız bir şeyler öğrenmek konusun da tembel olmasa ve okumayı biraz sevse yada en azından biraz okusa bir daha Windows sürümlerinden hiçbirini kullanmaz.

ve bunu Microsoft'a ait bir işletim sisteminden yazıyorsun. Tebrikler.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir