Blue, Windows 8 için dev bir güncelleme mi?

Aylar önce konuştuğumuz gizemli "Windows Blue"nun ne olduğu, sonunda ortaya çıktı (gibi!)

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Blue, Windows 8 için dev bir güncelleme mi

Windows 8'in çıkmasıyla beraber Microsoft'un gelecek için ne planladığını daha çok merak etmeye başladık. Şirket, Windows 8 güncellemeleri için çoktan çalışmaya başladı. 2013'de Windows 8 için sunulacak bir güncellemenin önemli değişiklikler getirmesi bekleniyor.

Daha önce, Ağustos ayında "Windows Blue" kod adıyla "tanıştığımız" ürünün Windows 8 için önemli bir güncellemeye dönüşmesi bekleniyor. Önümüzdeki sene "Windows 8.1 hizmet paketi" şeklinde sunulabilecek güncelleme, The Verge'ün raporuna göre standart bir güncellemeden fazlasını sunacak. 2013'ün ortalarında gelmesi beklenen güncelleme "arayüz değişiklikleri ve tüm platformda, fiyatlarda değişiklikler" içerecek. Değişiklikler arasında giriş ekranındaki kutucukların boyutlarını daha esnek bir biçimde değiştirmeye izin veren bir işlevin bulunması muhtemel. Bunun yanında kutucuklar için daha fazla renk seçeneği de sunulabilir.

Blue güncellemesinin kullanıcılara çok düşük bir ücretle sunulacağı veya ücretsiz olarak sunulacağı söyleniyor. The Verge'e göre Blue ile beraber Windows SDK'nın yeni bir sürümü de yayınlanacak, böylece geliştiricilerin Blue için uygulama geliştirmesi sağlanacak.

"Blue"nun Windows'un yıllık olarak güncellenmesi için de öncü olması bekleniyor. Bununla birlikte Microsoft'un "Windows 8" markasından vazgeçmeyeceği, onu kullanmaya devam edeceği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Windows 7 Çok Çabuk Unutuldu Bu Kadar Kullanıcı Olmasına Rağmen

@30 Kas 2012 11:34 xp bile unutulmadı :D win 8 in tek iyi yani fiyati yoksa zaten win 7 nin aynı. ek tema gibi

@30 Kas 2012 11:34 Unutulacak tabikide.Windows 7 Ultimate ile Windows 8 Pro Karşılaştırıldığında çağ atlamışdır.O yüzden eskiye önem vermemeleri hakkında gayet iyi yapıyolar.Ancak Güenlik açıkları konusunda tabkide eskiye önem vermeleri lazım.Ama o kadar büyük bir şey beklemeyin.

start menüsüde gelir geri heralde

@30 Kas 2012 11:37 taktınız başlata. başlatı hiç kullanmıyodum şimdi metroyu da hiç kullanmıyorum. sadece arama için. o da başlat menüsü kadar hızlı.

Bir kaç sene sonra Windows un başka bir sürümü daha çıkar ve Windows 8 inde pabucu dama atılır.

Windows 7unutulmadı. Windows 8 reklamı çok yapılıyor. ama aslında kullanan yok

microsoftun saçma sapan satma politakasından başka birşey değil win 8 i kullanıcıağıma gider xp kullanırım

Metroyu devredisi birakma secenegi sunsun yeter.

xp ye devam onlar çıkarsınlar istedikleri kadar işletim sistemini başlat menüsü için program yüklemeyi üstelik bu programa 20 dolar vermeyi hiç düşünmüyorum

Windows 8 kullanıyorum.Windows 8 Windows 7 den az bir farkla hızlı. Microsoft Windows 8'den vazgeçmez; çünkü Windows 8 tüm Microsoft ürünleri için yayınlanan bir işletim sistemi.Üstelik Başlat menüsü için ücretsiz programlar da var ve çok güzeller.Üstelik metro arayüzü sanılanın aksine hızlı ve KOLAY etkileşim sunuyor. Ayrıca Windows 8 TÜM diğer Windows sürümlerinden çok daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunuyor.Ürünün fiyatının TÜM diğer Windows ürünlerine göre daha ucuz olduğunu da söylememiz gerekir.Üstelik Dokunmatik optimizeli olduğu için Hibrid bilgisayarlarda verim TÜM diğer Windows sürümlerinden daha verimli olarak çalışır. Windows 8 TÜM diğer Windows ürünlerinden en az %15 daha verimli ve hızlı çalışır.

arkadaşlar yıllarca sırasıyla xp-vista win7 ve win8 kullandım.bazı arkadaşlar diyorki xp ye dönerim falan filan.dönen dönsün zaten eski sistemi olan varsa hiç kurmasın.ama şunu söylemeliyimki windows 8 kurduğumdan beri hayatımda hiç bukadar komple bir sistem kullanmadığıma şahit oldum.özellikle metro ara yüzü inanılmaz kıolaylıklar sağlıyor.tek bir penceredeki kutucuklardan her şeye ulaşmak mükemmel.günümüzde artık herşey mobilite olduğu bir dönemde windowsun böyle bir sistemi icat edip pc kullanıcılarına sunması özellikle akıllı tel kullananların çok hoşuna gitmiş olmalı.hee sıkıntı yokmu var market mesela çok yoğun programlar yok ama azken bile bu kadar etkileşimli uygulamaların olması beni heyecanlandırıyor.ve sayı gün geçtikçe artıyor.arkadaşlar xp yi bırakın win7 bile demode olacak birgün win 8 de demode olacak.teknolojiyi ileri götürün bence ve bu değişimin tadına varın derim.bu arada bukadar övdüm windowsu microsoftta çalışan bi akrabam falan yok :) sadece biraz deneyim.

Windows 8i Kötüleyen Arkadaşlar,1 Haftalığına Bi Windows 8 e Geçsinler. Ne Kadar İyi Bir Sitem Olduğunu Analaycaktır

Salı günü 3 tane güncelleme gelcek win8 e arkadaşlar merakla bekliyorum şahsen

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play