BlueStacks, Windows 8'e de gelecek mi?

Microsoft'un Windows RT'li tableti Surface'de Android uygulamaları çalışır mı?

  • Zeynel A. Öztürk
Surface, Android uygulamalarını çalıştıracak mı?

BlueStacks, yaklaşık bir sene önce Ocak ayında, Windows 8'de Android uygulamaları çalıştırmaya izin veren uygulamasını tanıtmıştı. Bunun ardından şirket, AMD ile yaptığı anlaşmayla AMD tabanlı Windows 8 PC'lerine BlueStacks desteği ekleme işine girmişti. Peki ya Windows 8'li tabletlerde de BlueStacks'i kullanarak Android uygulamalarını çalıştırabilecek miyiz?

Bu sorunun cevabı, bir BlueStacks yetkilisinin forum gönderisinde gizli. Yetkili, Windows RT'de Android uygulamalarını çalıştırmaya izin verecek BlueStacks hakkında şunları söylüyor: "Windows RT için BlueStacks'i gelecek sene için düşünüyoruz."

BlueStacks gerçekten Android uygulamalarını Windows RT'de çalıştırmanın bir yolunu keşfederse bu, Surface tablet için önemli bir gelişme olacak. Zira Android'in uygulama mağazası Google Play, Windows 8'e kıyasla çok daha geniş seçenekler sunuyor.

Windows 8 için geliştirilen BlueStacks App Player'ın tanıtımını bu videoda izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Android'in uygulama mağazası Google Play, Windows 8'e kıyasla çok daha geniş seçenekler sunuyor. AMA BOŞ SUNUYOR !!

Yararlı bir uygulama olduğu kesin bilgisayarımda kullanıyorum ama giderilmesi gereken eksikleri var. Grafik yönü bana zayıf geldi açtığım 3 boyutlu bir oyunda zorlandı. Ayrıca yön tuşlarını ayarlamak için bir seçenek sunulması da gerekli. Oyunda hareket etmek için sadece fareyi kullanabiliyorsunuz. Surface çoğu uygulamayı çalıştırıcaktır ama 3d olanlar sorun yaratabilir i7 bir bilgisayarda kastığına göre...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play