Bluetooth 3.0 ve WirelessHD inanılmaz!

Computex bu sefer büyüledi! Bluetooth 3.0 ve WirelessHD detayları heyecanlandırıyor!

  • Gökay Özbudak
Computex durmuyor
HDMI kablolarınızı yavaş yavaş rafa kaldırabilirsiniz...

Taipe'de gerçekleşen Computex 2010 hız kesmeden devam ediyor. Fuarda yeni tanıtılan ürünler ise Bluetooth 3.0 ve WirelessHD'li dizüstü bilgisayarlar.

Asus, WirelessHD barındıran G73JW ve G53 model dizüstlerini tanıttı. WirelessHD sayesinde yüksek çözünürlüklü görüntüler dizüstü bilgisayarlardan TV'lere kablosuz şekilde aktarılabilecek. Bu da dizüstü bilgisayarları tam bir oyun konsolu haline getirebilir.

Ayrıca Asus'un belirttiğine göre bu dizüstleri 3D ekran da barındıracak. G53'ün 15.6" ekranına karşın, G73JW'da 17.3" ekran bulunacak. Fiyatlar henüz belirtilmedi.

Acer ise model vermese de bazı dizüstü modellerinin Bluetooth 3.0 barındıracağını söyledi. Bluetooth Özel İlgi Grubu'nun açıklamalarına göre Bluetooth 3.03M bps'den 25M bps arasında veri akış hızı sağlayacak.

Bluetooth 3.0 akıllı telefonlarda görülmüştü ancak kameralara, yansıtıcılara, TV'lere ve bilgisayarlara da kısa sürede yayılacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

valla bu süper birşey

Her saniyede yüzlerce TB'ların havada aktığı günleri merakla bekliyorum....

Güzel haber aması şuki acaba bu yenilik bataryayı nasıl etkileyecek... Bununla ilgili bir gelişmede çıksa daha iyi olur.

ilerde hepsi kolaylaşçak teknoloji dediğin böyle bir şey işte.

wireless hd için adaptör yapsalar da ps3'e de wireless bağlasak odamdaki ps3 le salondaki tv den oynamak çok güzel olurdu(ps3'ün kumandası evin her yerinden çekiyor)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play