Bluetooth ile PC ve Telefon Nasıl Bağlanır?

Bluetooth'u kullanarak PC'niz ve telefonunuz arasında nasıl dosya aktarımı yapabilirsiniz?

Bluetooh üzerinden dosya aktarma

Bluetooh üzerinden dosya aktarma

Cihazları eşleştirdikten sonra dosyaları aktarmak, oldukça kolay bir iş. Telefondan PC'nize dosya aktarmak için dosyayı kullandığınız uygulamada dosyayı seçin ve Paylaş (Share) seçeneğini kullanın. Genellikle karşınıza bir dizi paylaşma seçeneği gelecektir, bunlar arasından Bluetooth'u seçin ve ardından göndermek istediğiniz cihaz olarak PC'nizi seçin.

PC'nizden dosya göndermek istiyorsanız, Dosya Gezgini'ni açın ve göndermek istediğiniz dosyaya sağ tıklayıp, Gönder seçeneğine tıklayın ve ardından Bluetooth aygıtı seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede dosyayı göndermek istediğiniz cihazı seçebileceksiniz. Telefonunuz, dosyayı almadan önce aktarımı onaylamanızı isteyebilir. Onayladıktan sonra aktarım başlayacaktır.

Her iki yönde de birden fazla dosya gönderebileceğinizi unutmayın. Bunun için dosyaları seçip yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ben bunu 2006 beri yapıyorum sevgili chip 6630 telefonumdan çizim yapacagım resimleri çekip atıyodum tarayıcım olmadıgı için şimdi tarayıcım var pek kullanmıyorum çizim yaparken bazan telefonu pc ye baglayıp mikrofon ve kulaklık takıp bluetooth kulaklık yerine kullanıyorum

Eski bir teknoloji wifi direct gibi yontemler daha mantikli olacaktir

2017 yılında bluetooth ile veri aktarımı üzerine yazı paylaşmak. Mail gelince eski günleri anmak için eski yazıyı filan paylaştınız sandım cidden. Bunun yerine Wi-Fi üzerinden veri aktarımı üzerine yazı paylaşsanız daha faydalı olurdu.

Çok daha ileri teknoloji var,seçenekler var,

Bu kadar tepkiye gerek var mı ? Muhakkak işine yarayan olur.

Sen de yorum yazBu konuda okuyacaklarınız
1
2
Bluetooh üzerinden dosya aktarma
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir