Bluetooth Kulaklık Alırken!

Cep telefonunda özgürlük: Chip Online Bluetooth kulaklık alırken karar vermenize yardımcı oluyor.

Giriş SeviyesiGiriş Seviyesi
Önerilen Modeller: Logitech Mobile Express, Sony Ericsson HBH-610, Motorola H500, Plantronics Explorer 320, Nokia HS-36W

Kablosuz kullanım yaygınlaşıp cep telefonları ile kullanımları da artınca piyasadaki modellerin sayısı da artış gösterdi. Bir Bluetooth kulaklık alacağınızda ilk unutmamanız gereken onu uzunca bir süre kulağınızda taşıyacağınızdır. Bu yüzden kulağınıza rahat oturan ve sizi rahatsız etmeyen bir model seçmeniz büyük önem taşıyor.

Giriş seviyesindeki modeller temel işlemlerini yerine getiren yani arama yapma ve gelen çağrıları cevaplama özelliklerine sahip modellerdir. Çoğunlukla kapsama alanları düşüktür ve gürültü ortamlarda iyi performans göstermezler. Fazlaca özelliğe sahip olmadıkları gibi çoğu model kulakta uzun süre tutulacak rahatlığa sahip değildir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

cok pahalı şimdilik inşallah ileride bir ucuzluk yaparlarsa almayı düşünürz.

Bluetootrh gerçekten kullanmak iyi oluyor.
Sebebi ise şu:
Arabada ankesörlü telefondan-telsizden-ceptolofonundan daha iyi bir sürüş sağlıyor ve kazaların azalmasını sağlıyor ayrıca kolay bir kullanımı olduğunu unutmamalıyız

OLDUKÇA PAHALI...
indirim veya kampanya yaparlarsa elbette alırız...

Yoksa ben yokum (tahminimce birçok kişide öyle)

şuan için gereksiz buluyorum

kimilerine lüks gelebilir ama benim için vazgeçilmez. çünkü odamda sadece cam kenarında tel çekiyor. telefonu cam kenarına bırakıyorum ve sonra istediğim yerden görüşmemi yapabiliyorum.

Nokia kulaklıkları da önerebilirim, bir çok cihazla-ille de Nokia olması şart değil- uyumlular, 4 saat konuşma, 133 saat bekleme, tek tuşla cevaplama/reddetme/ses etiketi kullanma-cihaz desteklemeli-, ses kontrol olayı gibi özellikleri var, ayrıca mikrofonu da yeterli kalitede. 60 YTL civarı fiyatta satılıyor sanırım bu modeller(gerçi farklı modeller de var) , tek sorunu, kulağı biraz rahatsız etmesi, daha hafif bir ürün olsa tam süper olabilirdi sanıyorum.

Laptop uyumlu bluetooth kulaklik deneyimi olan varsa lutfen paylasabilirmi, tesekkurler

Bilgisayardada calisan bluetooth kulaklik modeli onerirmisiniz?

ben 5 yıl önce almıştım nokianın bluetooth kulaklığını hala kullanıyorum.uzun süre konuşacağım zaman evde herhangi bir iş yaparken,özelliklede araba sürerken inanılmaz işe yarıyor.sağlık açısındanda unutmayınki cep telefonları çok zararlı helede beyin için çok çok zararlı.günde 15-20 dk konuşanlara birşey diyemem ama benim gibi çok konuşanlara kesinlikle tavsiyem alın hemde kaliteli birşey alın.bi arkadaşımada logitech aldık 2 yıl önce şuan 25 dk da şarjı bitiyor.benim 5 yıllık nokia en az 3 saat gidiyor.bilginize

jabra bt500, sesli arama da var kullanımı çok rahat,yıllardır kullanıyorum...

biton para arkidaş nasil alcen;

arkadaşlar ben arıyorum laptop ile uyumlu bluetooth kulaklık bilen varmı ?

türkiyede piyasada bulunmayan ürünleri tavsiye etmek ne kadar faydalı olur tartışıllır. Reel olmak gerekmez mi?

kardes ben yurddisndan alacam chipe tsk

ben blacberry 9700 kullanıyorum fakat her marka blutooth kulaklık uyum sağlarmı???

Selamlar,

Bluetooth kulaklık için yeni çıkmış bir ürün olan i.Tech Clip 310m i tavsiye ederim. Media Marktlarda bulabilirsiniz. Diğer ürünlere göre artı özellikleri fazla. Ürün klip model bluetooth kulaklık, kullanımı kulak üzerine göre çok daha rahat.

- Ses kalitesi oldukça iyi. In-Line mikrofon ilede ses kalitesi geliştirilmiş. Ayrıca iphone kullanıyorsanız, Clip 310m de Apple dan resmi sertifikalı Talkapp özelliği bulunmakta. Resmi sertifikaya sahip olması çok önemli. iphone lar için piyasada ki en iyi ses kalitesini yakalıyorsunuz.

- Ürünün dizaynı gayet şık ve materyel kalitesi de yüksek. Dokunduğunuz zaman bunu hissedebiliyorsunuz.

- Pil ömrü 6 saatin üstünde ve standby süreside 150 saatin üstünde.

- Şu anda piayasada bulunan diğer klip model blutooth kulaklıklar USB 2.1 dir. i.Tech 310m de ise USB 3.0 özelliği bulunmakta. Bu çok önemli bir özellik çünkü cep telefonunuzdan USB 2.1 olan ürünlere göre çok daha az şarj tüketiyor.

- 2 telefonla aynı anda eşleşebilmesi,

- gerçek multipoint özelliğe sahip olması bunun sonucunda biri ile konuşurken başka bir arama geldiğinde ilk aramayı kapamadan ikincisine cevap verebilme.

- arama geldiğinde uyarı sesi ile sizi uyarması,

- ürünün üzerinde ki tek tuş ile bütün fonksyonları yönetebilme,

- kulaklık kısmının kulak içi kulaklıklara göre kulakta çok rahat durması ve rahatsızlığa sebep vermemesi sayesinde saatlerce kulakta taşıyabilme

i.Tech markası nedir diye soracak olursan;

i.Tech çift telefonla eşleşme teknolojisinin ( multipoint ) yaratıcısı. Hatta adamların dünyada tek olan triple yani 3 telefonla eşleşebilen ürünleri de var fakat şu anda Türkiye de mevcut değil. Piyasada ki bilinen diğer markalara bluetooth kulaklık ürütmekte. Piyasada ürünlerinde kullandığı teknoloji bakımından en ileri marka, android telefonlar ve iphone için app ları bulunmakta bluetooth kulaklıklarında.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Giriş Seviyesi
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir