BMW eski Nokia'ları emekli ediyor!

Alman otomotiv devi BMW, çalışanlarına verdiği eski Nokia'ları emekliye ayırıyor; yerlerine ise...

BMW eski Nokia'ları emekli ediyor!

BMW, çalışanları için 57.000 adet Lumia akıllı telefon siparişi vermiş durumda ve Symbian ile çalışan eski Nokia ürünlerini yenilemeyi planlıyor.

Alman internet sitesi WPArea'nın söylediğine göre, bu karar BMW Work Council'in eski Symbian telefonları Microsoft'un Lumia'ları ile değiştirmek üzerine toplanması ile alındı. Satın alınacak olan 57000 telefonun büyük bir çoğunluğu, daha ucuz olan Lumia 630'lardan oluşurken, daha üst seviye çalışanlar için belirli bir miktar Lumia 920/930 da alınacak.

Microsoft'un ürünleri, pek çok büyük firmadan olumlu tepki almış durumda ve bu büyük şirketlerin pek çoğu geçtiğimiz yıl içerisinde Surface tabletler ve Lumia akıllı telefonları tercih etti. Üstelik görünüşe göre, Alman otomobil üreticisi bu modaya uyan son firma da olmayabilir.

Ancak, ne yazık ki, BMW'nin Microsoft'un platformlarını araçlarına taşımak gibi bir planı yok. Bunun en büyük sebebi ise, otomobil devinin şu anda Apple ile var olan bir "araba kontrol paneli araştırma ve geliştirme" partnerliğinin bulunması.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

BMW bana da bi tane al :D

Bmw'de alınacak telefonları belirleyen eleman bu işi biliyor.

Bmw'de alınacak telefonları belirleyen eleman bu işi biliyor.

koca firma alıyosa ve işlerini hallediyosa bu telefonlar demek ki kötü telefon değil lumialar. ilk çıktığında çok kötüydü kabul ama androidde öyleydi. zamanla gelişti lumialarda windows phone 10 ile çok ileri gidecek eminim.

Adamlar calisanlarini düşünüyor su haberi okuyunca utanmamiz lazim madenin altında ölen insanlarin 3 aydir maaş ödenmeden calistirildigi ülkede yasiyoruz cunku

lumia 630 un sarp değeri biraz yüksek 1.52

Ucuz olduğu icin olmasin (samsung ve iphone gore)

@07 Ara 2014 00:12 BMW gibi güvenlik ve gizliliğiyle ünlü, dünyanın en çok kazanan otomobil firmalarından birinin ucuza kaçtığını öne sürmek... Güvenlik yönünden bitik android ve sürekli hack yiyen, her hafta güvenlik güncelleştirmesi bekleten ios işletim sistemli telefon mu alacaktı? Sığ!

bizim firmalarda çalışandan nasıl kesinti yaprız diye araştırma yapıyo.

bazıları demiş ki işte yok çalışanı düşünüyor da bilmem ne de sanki türkiyede böyle yok türkiyedede bir çok büyük şirket çalışanlara telefon veriyor üstelik faturasını kendi üstleniyor kendi yaşantınıza göre yorum yapmayın orada çalışanların maaşları zaten yüksek o telefona ihtiyaçları bile yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir