BMW'den Fütüristik Teknolojilere Sahip Motosiklet

Bildiğiniz motosiklet modellerini unutun... BMW'nin yeni konsepti, geleceğin motosikletlerinden ipuçları veriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
BMW'den Fütüristik Teknolojilere Sahip Motosiklet

Renk değiştiren Mini'den kendi giden Next 100'e BMW, şu sıralar karşımıza birbirinden ilginç araç konseptleri çıkarıyor. Geçen sene Ekim'de ortaya çıkan Motorrad Vision Next 100 motosiklet, kendi kendine dengede durarak yeni başlayanların bile korkmadan hareket etmelerini sağlıyordu.

Firmanın en son elektrikli motosiklet konsepti BMW Motorrad Concept Link, Next 100'ü temel alıyor ve ancak onu sıfır emisyonlu bir elektrikli motosiklete dönüştürüyor. Concept Link uzun ve alçak bir koltuğa sahip. Motosiklet, "düz enerji paketlerini" koltuğunun altında saklıyor. Büyük düz ekranın üzerinde gösterilen ikincil bilgiler, gidon üzerindeki programlanabilir düğmeler yoluyla kontrol edilebiliyor. BMW, Concept Link'in takviminize ve bir sonraki hedefinize erişebildiğini, sizin için hızlı veya güzel manzaralar içeren rotalar çizebildiğini, yolculuğunuz için müzikler seçebildiğini söylüyor. Koltuğun altındaki kızaklı bagaj kapağını özel ceketinizde yapacağınız hareketlerle açabiliyorsunuz.

Konsept araçlar çoğu zaman etkileyici görünseler de, onları sokaklarda görme ihtimalimiz oldukça düşük. Yine de gelecekten gelen, haritalarınıza bağlanıp, sizi elektrik gücüyle işinize götüren bir motosiklet görmek güzel.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz