Bomba gibi bir Nintendo NX geliyor!

Eğer bu iddia gerçek olursa, 2016'da PlayStation 4 ve Xbox One'dan daha güçlü bir konsol geliyor!

  • Onur Seven
Nintendo NX mobil ünite ile beraber gelecek

Wall Street Journal tarafından gelen yeni bir rapora göre Nintendo, yakında başlatmayı planladığı NX oyun konsolu için yazılım geliştirme kiti gönderimlerine başlamış durumda. Üçüncü parti geliştiricilere dağıtılan bu kitler, mevcut oyunları değiştirmek ve yaklaşan platform için yeni oyunlar oluşturabilmesini sağlıyor.

Japon oyun devi Nintendo, 2016 yılında NX hakkında daha resmi sıfatla konuşabileceğiz diyerek konu hakkında yorum yapmaktan kaçınsa da analist David Gibson, 3DS ve Wii U'nun "yumuşaklığı" nedeniyle şirketin 2016 yılında NX projesini başlatmasının olası göründüğünü söylüyor.

NX'in tam olarak nasıl şekil alacağı belirsizliğini koruyor ancak WSJ kaynakları konsol ile birlikte veya ayrı kullanım için en az bir mobil ünitenin de yolda olduğunu söylüyorlar. Ayrıca gelen haberlere göre NX konsolunda daha iyi grafikler ve daha derin işlevsellik için endüstrinin en güçlü yongası kullanılacak. Bu da NX'i, PlayStation 4 ve Xbox One'dan daha güçlü bir konsol haline getirecek; en azından iddialar bu yönde...

Bu yılın başlarında yayınlanan bir rapor, Nintendo'nun Mayıs veya Haziran 2016'da NX konsolu için seri üretime başlayabileceğini ve Temmuz ayında ürünün satışa sunulacağını iddia etmişti. Ancak bunların hiçbiri henüz doğrulanmış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Nintendo NX Demo kitini kullananlar konsolun üst seviye oyun bilgisayarlarıyla denk bir gücü olduğunu ultra grafik ayarlarında 60 fps’yi yakalayabildiğini iddia ediyorlar. NX’in donanımı için yine AMD ile çalışıyor. Fısıltılara göre NX’te 8 çekirdekli AMD X86 işlemcisi yanında 2048 SP’li bir GCN 2.0 GPU’su da yer alacak, 8 çekirdekli işlemcisi olan 16GB bellekli bir APU çıkacak gibi...bilgiler doğru çıkarsa seneye karşımıza PS4’ten teorik olarak 3 kar daha güçlü bir konsol geliyor.

StarFox ve F-Zero serisinin yeni oyunları lazım ...StarFox serisinde'de StarFox Asault stiline geri dönülmeli

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost