BootRacer: Windows'unuz ne kadar hızlı?

Bilgisayarınızın açılışını saniyesi saniyesine öğrenmek istiyorsanız bu araç tam size göre...

  • Halil Mollaoğlu
BootRacer: Windows'unuz ne kadar hızlı açılıyor?
BootRacer: Ücretsiz araç başlangıç süresini ölçüyor.

Windows'unuzun ne kadar hızlı açıldığını öğrenmek istiyor musunuz? Ücretsiz yazılım BootRacer tam olarak bu isteğinizi yerine getiriyor. Şimdi yayımlanan 2.0 Beta sürümü ilk kez Vista ve Windows 7 ile uyumlu.

Program bilgisayarınızın çalışmaya hazır olana kadar ihtiyaç duyduğu süreyi ölçüyor. Değerler bir çeşit puan listesiyle karşılaştırılabiliyor. Bunun dışında ölçülen süre BootRacer tarafından değerlendiriliyor.

CHIP Online Yorumu:
Açılması çok uzun sürdüğü için bilgisayarına sinirlenenler BootRacer ile en azından gerçekleri ortaya çıkarabilir ve ön yükleme süresini kesin olarak hesaplatabilir.

Buna karşın BootRacer Windows başlangıcını optimize etmeye yönelik herhangi bir özellik sunmuyor.

Download: BootRacer

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

biliyordum ve ölçmüştüm. yinede saolun.

Bildiğim bir tek şey var o da daha hiç bir şey bilmediğim...

Bir ara 3Dmark puanlarini yaristiran fanatikler vardi. Bir arkadasimda oyleydi, habire bilgisayarina ayar cekip 3-5 puan daha nasil hizlandiririm diye ugrasip saatlerce test ederdi. Ben guzel guzel oyunumu oynardim o ara. sanirim bu gunlerde bunun modasi gecti. Insanlar artik saatlerce bilgisayarimi nasil 3-4 saniye daha hizli acarim diye ayar yapiyorlar. Oysa ben yine onlardan 10 saniye sdaha yavas acilmasini bekleyip onlar saatlerce ayarla ugrasirken guzel guzel islerimi halledecegim.

Sen de yorum yaz