Boxer, Cyanogen'in Gmail alternatifi oldu!

Android için büyük planları olan Cyanogen, şimdi de hedefine Gmail uygulamasını aldı!

  • Zeynel A. Öztürk
Boxer, Cyanogen'in Gmail alternatifi oldu!
Boxer varken Gmail'e gerek var mı?

Android'i Google'dan ayırıp, geliştirmeye devam etmeyi planlayan Cyanogen, stok Google uygulamaları için alternatifler bulmaya başladı. Cyanogen OS 12 sürümü indirmeye sunulduğunda varsayılan eposta istemcisi olarak Boxer'ın eposta uygulamasını kullanacak.

Böylece Cyanogen kullacıları, popüler ROM geliştiricisinin şimdiye kadar sunduğu istemciden daha gelişmiş bir eposta çözümüne sahip olacaklar. Aynı zamanda Gmail'e olan ihtiyaç da azaltılmış olacak.

Boxer'ı kullanacak olan Cyanogen kullanıcıları için bazı ayrıcalıklar da var. Cyanogen'deki Boxer entegrasyonu, uygulamanın tüm premium işlevlerine sahip olacak. Yani Exchange desteği, çoklu hesap desteği ve hızlı cevap işlevi gibi premium sürüme özel özellikler, Cyanogen OS 12'yi yükleyenlerin hizmetinde olacak. Bunun yanında farklı hesapların eposta uyarıları için LED rengini seçmekten, mesajı sağa veya sola kaydırdığınızda ne olacağını belirlemeye, her şeyi çok detaylı bir biçimde kişiselleştirmeniz mümkün olacak.

Android'in daha açık bir sürümünü geliştirmek isteyen Cyanogen'in bu tür ortaklıklara ihtiyacı var. Boxer, bu doğrultuda atılmış önemli bir adım ve bu tür anlaşmaların devamını bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

çöp... kullanışsız...

Bence doğru bir adım. Bağımlı olmaktansa alternatifli olmak biz kullanıcıların hakkı.

Düzgün bir isim bulamamışlar mı? :D :D

Nefret ettim Cyanogen den, adam resmen hazira konmaya calisiyor. Simdiye kadar nerdeydin, yiyorsa Google api leri olmadan sifirdan JVM yap, fis fis fis... Acik kaynakmis, adam resmen modderlikten ustaliga terfi ettirildi... Buna kodlari yedirecek 1000 lerce linux geek var ama isin kaymagini bu yiyor adi da google'siz ozgurluk... AOKP sana bin basar dostum.

@13 Mar 2015 00:02 Boş konuşcağına sende geliştir.

@13 Mar 2015 02:19 Senin gibi bebeler yukaridaki yazdiklarimdan birsey anlamaz, facebook kafali sen git watsap yap.

@13 Mar 2015 00:02 ahahahaha iyi güldğm şunun dediklerine bak :D

Gmail'in uygulaması oldukça kötü, ortaya çıkartılan Google Inbox ise tam bir fiyasko.. Bir mailde olması gereken %85 özellik yok. Ayrıca Google; Takvim, Gmail, Drive gibi hizmetlerindeki uygulamaları oldukça kötü yapıyor. YouTube uygulamasını da unutmamak lazım. Google bu kadar kötü app yaparken Cyanogen bunu avantaja çeviremezse bir daha hiç yapamaz.

Androiidden ne gorduk ki çakmasından görelim :) ikisi de çöp. Stabil çalışan bi uygulama yok. Kullanırken korkuyordum mail atarken filan aniden crash raporu verecek diye. Ios ve wp ile mutluyum şimdi

Şahane olmuş. Google için yolun sonu

@13 Mar 2015 09:56 Google sistemide kasıyor googlesiz daha iyi olucağını düşünüyorum.

sırf tema seçmek ve renk değiştirmek için para mı ödemişler?

denedim güzel de. ancak tek problem maillerin çöp kutusundan tamamen silinmemesi. siliyorum pc'de açtığımda mailler orada çöp kutusunda duruyor...

Öyle yada böyle 1 uygulama dayatılıyor. Bir çoğumuz gmail yani google hesabına sahip olduğumuz için gmail çöp sayılmaz fakat adını ilk defa duyduğum Boxer tam bir çöp sayılır. Bir seçim yapacak olursam saf android'li nexus'u seçerim cyanogenmod yerine. Chrome varken chromium tabanlı Yandex browser kullanmak gibi bir şey bu.

@13 Mar 2015 23:55 Not: Chrome ile Yandex.Browser Chromium tabanlı web tarayıcıları. Arayüzleri değişik sadece.

@13 Mar 2015 23:55 yalnız google chrome a anasayfa virüsü bulaşıyor ama yandexe bulaşmıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play