Böyle bir cep ister misiniz?

Gerçek olur mu bilemeyiz ama Microsoft'un bu cep telefonu tasarımı gerçekten ilgi çekici...

Böyle bir cep ister misiniz?

Bir yandan akıllı telefonunuzda bir şeyler okurken veya video izlerken, aynı anda arkadaşınızla görüntülü konuşma yapabilmek... Evet bunu bilgisayarınızda gerçekleştirmek mümkün ancak ya hareket halinde yanınızda cep telefonunuzdan başka bir şey yoksa?

Görünüşe bakılırsa Microsoft buna bir çözüm bulmuş. Patent Bolt'un su yüzüne çıkardığı patente göre Microsoft, "çift parçalı taşınabilir cihaz" ismini verdiği bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Patente göre cihaz, ikiye ayrılabilir çift ekrandan oluşuyor ve istendiği takdirde ekranlardan biri telefondan çıkarılabiliyor.

Ekranlar, telefona ve birbirine manyetik şeritle tutturulacak biçimde tasarlanmış. İletişim mesafesinde tutmak üzere, ekranlardan biri bağlı olduğu cihazdan çıkarılabiliyor. Böylece bir yandan telefonda konuşurken diğer yandan çıkarılan ekranda başka şeylerle ilgilenebilirsiniz.

Microsoft'un aldığı her patent gibi, bunun da hayata geçeceğine dair emin olamıyoruz. Ancak hayalini kurmak bile heyecan verici...

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

eğer gerçek olursa bu çok güzel olur

çok berbat bişey. bence picture in picture şeklinde çok daha rahat ve güzel olur böyle bir uygulama.

dokunmatik bir telefonu ekran camı gıbı yapmışlar. bence olabilir

gereksiz.. yazılımla halledeydiniz gardaşım galaxy s3te benzeri var bu dediğinizin

bu zaten androidlerdde varki ben kendim kullandığımdan biliyorum birisizi aradı diyelim ona cevap verdiniz onlar konuşurken telefonu da kullanabilyorsunuz

tak bi bluetooth kulaklık niye kasıyosunuz ki...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir