Böyle bir çözüm görmediniz!

Bir anda ortaya çıkan "pilin hızlı tükenmesi" sorunu, Microsoft'un "garip" çözümüyle ortadan kalktı!

  • Cem Şancı
Böyle bir çözüm görmediniz!

Windows RT 8.1'in ön izleme sürümünü Surface tabletlerine kuranlar, sık sık, pilin bittiğini söyeleyen bir uyarı ile karşılaşıyor. Bu malesef, Windows RT 8.1 sürümünün, cihazın pilini sömüren bir hatasından kaynaklanıyor. Neyse ki Microsoft duruma el attı ve garip de olsa, bir çözüm buldu.

Sorun, Microsoft forumlarında şikayetlerini dile getiren kullanıcılar tarafından tespit edildi. Standby, yani uyku modundayken, saatte yüzde 2-3 oranında pilin tükendiğini fark eden bir kullanıcı, bu konu hakkında bir tartışma başlattı. Diğer kullanıcılar da aynı sorunu yaşadıklarını dile getirince sorun teşhis edilmiş oldu.

Microsoft destek ekibinden bir çalışan, sorunun acil çözümü için, hızlıca bir yöntem önerdi. Benzer sorunu yaşayan kullanıcılardan, cihazlarının Bluetooth bağlantılarını açmalarını istedi. Bu çözüm normalde, daha hızlı pil tüketilmesine neden olacakken, cihazların daha yavaş pil tüketmeye başlamasını sağladı. Bu garip çözümün işe yaraması ise, önizleme sürümünde, bluetooth'la ilgili bir hatanın bulunduğunu doğruladı.

Destek birimi çalışanları, sorunun kalıcı çözümü için bir yama hazırlandığının da altını çizdi.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bluetooth u açık tut batarya daha uzun gitsin ekranı kapatma batarya hiç bitmesin. Microsoft farkı :D

@08 Ağu 2013 19:03 Adamlar farklı düşünüyo, heralde alkollüyken yazıyolar bu updateleri :D

ilginç bir çözüm

mühendis adam kalıcı çözüm üretene kadar geçiciyide üretmeyi bilir. sadece yazılıma 300-500 bazılarında 20bin dolar gibi fiyat veriyorsan senin bilgisayarına özel kod yazmalarını bile istiyebiliyorsun.

İlginç bir çözüm ama en azından ilgileniyorlar

adamlar her yönle farklı .D

demek ki üretmeden önce öyle bir hata yaptığını biliyor. Bluetoothla alakasını kurduğuna göre başka bişey demiyorum

İlginç bir çözüm olmuş :D

bluetooth herzaman açık şarjım da 4 saati geçiyor

Microsoft harikalar yaratıyorkene :)

@10:21 bu kadar salakça bir yorum beklemiyordum açıkçası. Şikayet geldiği için inceleyip bulamaz mi yani?

Ben bu Microsoft mühendislerini çok merak ediyorum,herhalde hepsi göbek bağlamıştır ve bu göbekleri evrim geçirmiştir artık sanırım! Sen git 10.000 dolalık sistemlerde bile kurulan (Alienware) 350 dolar etiketi ile işletim sistemi sat ve sadece işletim sistemi bölümü için bile yüzlerce mühendis çalıştır ama yaşanan bütün sorunların çözümünü kullanıcıların üstüne yık! Kullanıcı şikayeti 1: Windows virüslere trojanlara truva atlarına vs vs vs karşı yeterince gelişmiş savunmaya sahip değil! Microsoft babadan çözüm; öyle her siteye girmeyin, şikayet 2: Windows 7 çok kasıyor Microsoft babadan yine çözüm: bilgisayara beşten fazla program kurmayın! 90`ların ortalarında en ucuzundan Tetris oyun el makinası almıştım (bilen bilir) bozulunca bana ürünü satan esnafa götürümüştüm içini açıp hemen orada lehim gibi birşey yapmış vidalarını sıkıp çalışır hale getirmiş halde geri vermişti, öyle çok fazla oynamayın o zaman böyle bozulur diyede müthiş bir çözüm sunmuştu. Ben bu esnaf amca ile Microsoft baba arasında pek bir fark göremiyordum ya siz?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play