Böyle bir Nokia hiç olmayacak

Nokia'dan böyle bir akıllı telefon bekliyorsanız, beklentilerinizi çöpe atmanın zamanı geldi!

  • Ender Duman
Böyle bir Nokia hiç olmayacak

İspanya'da düzenlenen MWC fuarında Windows Phone 8 işletim sistemli popüler Lumia serisinin iki yeni üyesi Lumia 520 ve Lumia 720'yi tanıtan Nokia, seriye klavyeli bir model eklemeyi düşünmediklerini açıkladı. Firma yöneticilerinden Jo Harlow yaptığı açıklamada, QWERTY klavyeli modeller talep eden belirli bir kullanıcı kitlesi olduğunu, bu tercihe anlam veremeseler bile bir şekilde tatmin etmeye çalıştıklarını ama Lumia serisinde bu tür model olmayacağını belirtti.

QWERTY klavyeyi neredeyse marka sembolü haline getirmiş olan BlackBerry'nin dahi tamamen dokunmatik arabirimlere yöneldiği günümüzde, klavyeli akıllı telefonlara ne kadar ihtiyaç olduğu tartışılır. Anlaşılan Nokia, bu yönde anlamlı bir talep olduğu sürece bir şekilde karşılık vermeye çalışacak ama dokunmatik ara birimler eninde sonunda endüstri standardı haline gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Fiziki klavye gereksiz.

Sonunda dokunmatik telefonlar hayatımıza girebildi. Önceleri tuş seslerinden geceleri uyuyamazdım, vay! Ne günlerdi be.

Vay, anlam veremiyorlarmış, ama bir şekilde tatmin ediyorlarmış, bu adam kesin iphone kullanıyor, kesin.

Dokunmatik telefonlara kıl oluyorum arkadaş. Mis gibi QWERTY klavye varken ne gerek dokunmatiğin tuşlarıyla cebelleşmeye.

@04 Mar 2013 19:28 saçmalama lütfen sitenin kalitesini de düşürme. Bu tür adamlara chip gibi bi sitede yer yok arkadaş!!

@04 Mar 2013 19:28 dokunmatiğin tuşu yokki çebelleşesin

tus seslerini ayarlarda kapatliyirdu

tus seslerini ayarlarda kapatliyirdu Ziyaretçi (Mobil) Bugün 20:46 arkadaşın bahsettiqi tuş sesi tuşlara basarken qelen fiziksel ses.seni sivri zevakılı bi kendiniz akıllısınız zaten

tus seslerini ayarlarda kapatliyirduZiyaretçi (Mobil)Bugün 20:46arkadaşın bahsettiqi tuş sesi tuşlara basarken qelen fiziksel ses.seni sivri zevakılı bi kendiniz akıllısınız zaten hadi ya sen cok akillisin demek adama sivri zekali diyosun ama adamin zaten indan bahsetmedigini anlayacak zeka seviyesine gelmemissin o da muamma...

Sen de yorum yaz