Böylesini daha önce görmedik!

NASA'dan gelen bu fotoğraf, daha önce hiç görmediğimiz bir şeyi gözler önüne seriyor!

Güneşin en ilgi çekici anı yakalandı
Yakalanan dalga boyutu rekor seviyedeydi

Uzay halen gizemlerle dolu... Uzay araştırmacıları ise her gün yeni keşifler peşinde koşuyorlar, yeni bulgular üzerinden farklı sonuçlara varmaya çalışıyorlar. Pek tabi uzay denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri NASA oluyor. Uzun zamandır dünya dışını gözetleyen NASA için şu ana kadar çekilmiş en detaylı solar patlama resmini paylaşmak inanılmaz bir deneyim olsa gerek.

Güneşin yüzeyine yakın bir yerden çekilmiş olan fotoğraf, büyük ilgi uyandırdı. Fotoğrafın asıl önem kazandığı nokta, kareye sığdırdığı ilginç görsellikten daha çok, aslında bu karede meydana gelen olaydı. M4.7 sınıfı solar patlama olarak lanse edilen hareketlenme, herhangi bir kütle atımı olmadan önce sona erdi. Fakat çekilen fotoğrafın korkutucu görselliğini yumuşatamadı.

NASA'dan yapılan açıklamaysa şu şekilde: "Çekilmiş olan bu resim, 131 dalga boyunda bulunan güneş patlamasının en farklı halidir. Resimde bulunan dalga boyutu, cam mavisi ve turkuaz renklerinin karışımını ortaya çıkaran bir anı yakalamıştır ve aynı zamanda şu ana kadar bu anın yakalanabildiği en detaylı resimdir."

Biz günlük monoton iş hayatlarımızı sürdürürken, evrende neler olabildiğini, daha doğrusu olabileceğini öğrenmek teknolojinin geldiği noktayı bizlere bir kez daha hatırlatır nitelikte.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

şimdi bu resme dikkatli bakın...!!!
resimde hafif çapraz durmuş bir Türk bayrağı var...!!!
Ay' da orada yıldızda...!!! sadece yıldız Ay'ın biraz alt ucuna çok yakın.
DİKKATLİ BAKAN GÖRÜR...!!!

saygılarrr.r.r.rrr

yani Nasa aslında bizim Türk Bayrağını keşfetmiş...
bayrağımız öyle bir mucize ki, Amerikalılar bilem anca özel araçlarla görebiliyorlar... yani orada bilem biz varızz.z.z.zzz...!!!

saygılarrr..r.r.rrr

böyle şeyleri götürüp türklüğe bağlamak ancak bizlerde olur bravooo .. solar enerji falan o mu boşver yaw aslında herkes türk tür..

Küçükken bulutlara bakınca kedi , köpege benzetirdik herhalde öyle bir şey bu da ne dersin edip ? :)) herşeyi ülkeye yontmayın. Din e yontmayın bir kardeşim be biraz ufkunuzu açın.

13. bölgede tezgahlanan bir olay bu kasyopyalılarla birlikte yapıyorlar bunu lanet olasıca atlantisliler o kapıyı açmsaydı bunlar olmayacaktı o kapıyı açtıkları başka boyutla temasa geçtiler ve şimdi uzaylılar adı altında amerika solar deniz altılarla atlantislilerin sırrına ulaştı bu güç sayesinde olmayan uydulardan görüntüler iletiyorlar oysaki hepside ruhani varlıklar sayesinde oluyor geçimişi biliyor geleceğe hükmediyorlar, Her şe yalan yakında istila başlayacak ama sadece amerikanın düşmanlarına karşı olacak.

biraz daha bekleseymiş tam türk bayrağı oluşacakmış ama

bu edipcitfci harbiden kafayı yemiş...

Türk bayragının mavisi işte :D

ee işin ucunda edip çiftçi olunca, sap samana karışmasa sorun olurdu zaten..iyiki varsın her zaman uc fikirler üretme ufkunu açıyorsun insanların....meraklı

Sevgili Nasa, solar patlamalarla uzayla falan uğraşma, gerçekten çözülmesi zor bir problemle uğraşmak istiyorsan edipçiftçi'nin varlığını açıkla bize, nasıl oluyor da böyle biri senin benim gibi aramızda geziniyor? İnsan ırkı merak içinde aydınlat bizi xD

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir