Bozuk iPhone'lardan ortaya çıkan sanat!

Kırık ya da bozuk bir iPhone'unuz mu var? Onu çöpe atmadan önce, bu haberimizi mutlaka okuyun!

Bozuk iPhone'lardan ortaya çıkan sanat!

Kickstarter'da yeni başlatılan bir proje, bozuk, kullanılmaz hale gelmiş Apple telefonlarının parçalarını bir araya getirerek onlara yeni bir hayat veriyor.

Hurda sanatçısı Chris Koerner, iPhone parçalarını bir araya getirerek onları mücevherata dönüştürüyor. Koerner'in çalışmaları arasında bileziklerden küpelere, resim çerçevelerinden masa üstlerine farklı parçalar var.

"Twice Used" adındaki proje, şu sıralar Kickstarter'da 10.000 dolarlık hedefinin peşinde koşuyor. Bu para, projenin ihtiyacı olduğu ek kaynakları karşılamak üzere kullanılacak. İki haftayı henüz gerisinde bırakan proje, hedefinin üçte ikisine şimdiden ulaşmış durumda.

Bozuk veya kırık iPhone'unu projeye bağışlamak isteyenler ise bunu direkt olarak yapamıyorlar. Koerner, parçaları sadece iPhone onarım merkezlerinden elde ettiğinden iPhone'unuzu normal yollarla elden çıkarmanız gerekiyor.

Koerner'in çalışmalarını galerimizde yakından görebilirsiniz!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu sadece Iphone'a özel bir durum değil ki.. biraz yaratıcılıkla işe yaramayan bütün teknolojik aletleri bir taraflara aksesuar yapabiliriz..

galeride görülen tek şey apple'ın helikopter malzemesi diye tanıttığı camın ne kadar çok kırıldığının resmi bir kanıtı oluyor. samsung telefonlar düşsede uçsada kolay kolay kırılmıyor. buda kazık yiyip mutlu olan apfanboylara hediye niteliğinde bi sanat çalışması olsun

marka hastalığın da son nokta..aynı zamanda yine bir apil reklamı daha.... kendinizi aşmışsınız e.d.

İyimiş be abisi

hurdası ancak çöpe yaraşır... iSheeplere yazı yazdırılırsa...

@grezimonk senin gibi bir işsizin neyi işe yarayacak onu çok merak ediyorum...

hurdasi da ise yariyor eger iphonu dusurup kullanilmaz hale getirdiginde Hollanda da Applestore 220 euroya yenisini veryiyor eline degisitriyor bu garanti kapsami disinda olanlara garanti icinde ise suc da fabrika hatasi ise bedava degistiriyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir