Bu 10 programı devre dışı bırakabilirsiniz!

Otomatik başlayan bu 10 programı gönül rahatlığıyla PC'nizden kaldırın; hızınıza hız katın!

Bu 10 programı devre dışı bırakabilirsiniz!

PC'nize yüklediğiniz programlar, kendilerini sistem başlangıcına size haber vermeden ekleyebiliyorlar. Sisteminizle beraber açılan her program işe yaramaz olmasa da, programları yüklerken size sorulan sorulara dikkat etmenizde fayda var. Başlangıçtaki hizmet ve programlar Windows'unuzun açılışını yavaşlatmaya başladıysa, işte işaretini kaldırmanızda sakınca olmayan 10 başlangıç öğesi.

Not: Başlangıç öğelerini Windows XP ve 7'de msconfig aracıyla (Başlat > Çalıştır > msconfig), Windows 8'de ise Görev Yöneticisi'nin Başlangıç sekmesini kullanarak yönetebilirsiniz.

1. iTunes Helper

Bir "iCihaz" sahibiyseniz, bu işlem onu PC'nize bağladığınızda otomatik olarak iTunes'u açacaktır. Ancak özellikle bir Apple cihazınız yoksa bu işleme ihtiyacınız yok. Dahası iTunes'u kendiniz de açabilirsiniz.

2. QuickTime

QuickTime, çeşitli medya dosyalarını açıp çalabilen bir program. Onu genellikle web ve video içeriklerini oynatmak için kullanıyoruz. Peki QuickTime'ın başlangıçta ne işi var? Kısa cevabımız: orada durmasına gerek yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Harika bir yazı olmuş, gerçekten çok işime yaradı 1000 kere teşekkürler

O 10 programın hiç biride benim pc'de yok :D

Google update zaten güncelleme için değil, ajanlık için var. Google ile ilgili hangi uygulamayı kurarsan kur hemen gelir bilgisayarına...

@24 Oca 2014 05:49 Ben de o yüzden hiçbir şeyini kurmadım bilgisayırıma, hatta arama motoru olarak bile kullanmıyorum gugılı, Bing kullanıyorum, gugıl benden uzak olsun da.

@24 Oca 2014 05:49 yav he he... öyledir tabi... cahil ölde kurtulalım...

o kadar hızlandı ki sistem tıklamdan açılıyor herşey...

Kaldırdım çok iyi kalktı sizde kaldırın sizde rahat edin. Bütün iş kaldırmakta.

@24 Oca 2014 13:58 Baykalın konuşması geldi aklıma : "Sen benimkini kaldır diyorum,kaldırmam diyor. Niye ? Çünkü benimkini kaldırırsa kendisininkini de kaldırması gerekir diye korkuyor. E sen de kaldır..."

teşekkürler

Eğer bilgisayarınızda quick time programını kullanmak zorunda kalıyorsanız( Mesela Adobe premiere yazılımı için gerekli oluyor) O quick update ne kadar kaparsanız kapayın bilgisayar açıldıktan kısa süre sonra eski yerine yerleşiyor !

@25 Oca 2014 01:00 Premiere Pro'da render almak için illaki QuickTime kurulu olması gerekmiyor.

@SypeR54 Benim bilgisayarımda After effects de var.Demekki karıştırmışım. Düzeltirsek After effects istiyor :/

Bu programların sayısı artırılabilir ama iyi ki yazmışsınız.

Driver Update Ve İzin Verdiğiniz Yazılımlar Harici Korkmadan Kaldırım Bir Problem Olmaz 11 12 Yıldır Denendi Diyebilirim :D

Ben kaldıramadım ya, ne yapmak lazım kaldırmak için?

@30 Oca 2014 09:27 önce simge cubuğundan kaldrı sağ alt kösede.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Bu 10 programı devre dışı bırakabilirsiniz!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir