Bu 9 ismi bir yere not edin!

Yeni kurulan bu şirketleri bir kenara not edin; çok yakında adlarını daha sık duyabilirsiniz...

Yeni şirketler, varolan teknolojik ürünlere ve hizmetlere rakip olacak yenilikçi çözümlerle karşımıza çıkıyorlar. Mevcut e-posta sağlayıcınızı, film ve yedekleme hizmetinizi değiştirmek istemiyor olabilirsiniz, ancak sınırları zorlayan bu 10 yeni şirketi ve yaptıklarını gözden geçirmenizi öneriyoruz.

1. Veodin

Şirketin ücetsiz olara sunduğu beta uygulama KeyRocket, size Windows'da faydalı kısayol tuşları gösteriyor. Kısayolları aratmanız da mümkün. Ürünü bir Microsoft Office uygulamasında ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz (2007 ve 2010).

2. GetHired.com

Yeni bir iş arama sitesi olan GetHired.com şimdilik sadece ABD ve Hindistan için hizmet verse de, kendi videonuzu ve sesinizi yüklemenize izin veriyor.

3. UFlavor

UFlavor, kendi içeceğinizi oluşturmanıza izin veriyor. Ardından dilerseniz bu içeceği sipariş edebiliyorsunuz.

TouchFire, GetAround, GigMark ve Liquipel

4. TouchFire

iPad'inizin üzerine yerleştirebileceğiniz bir silikon jel klavye meydana getiren bu şirket, mıknatıslarla iPad'inize yapışıyor. Klavye oldukça ince ve hafif, aynı zamanda çok daha hızlı yazı yazmanıza izin veriyor.

5. GetAround

Bu eşten-eşe otomobil kiralama hizmeti, şimdilik sadece San Francisco ve Silicon Valley'de çalışıyor. Bu saydede bir arabayı bir saat veya birkaç saatliğine kiralayabiliyorsunuz.

6. GigMark

Bir USB bellek çubuğunu müşterinize vermeden önce onun için bir içerik oluşturmanız gerekecektir. GigMark ile istediğiniz içeriği bir araya getirebilir ve sürücüye yükleyebilirsiniz. GigMark, USB belleğinizi özel olarak tasarlamanıza da yardımcı oluyor.

7. Liquipel

CES'in bu seneki gözdelerinden olan koruyucu kaplamalar, akıllı cebinizi sudan koruyor.

Qvivo ve Burn Notes

8. Qvivo

Google Music'in TV şovları ve filmleriyle çalışan bir sürümü diyebileceğimiz Qvivo, bilgisayarınızda seçtiğiniz klasörleri bulutla eşitliyor. Bu içeriğe daha sonra cebinizden, tabletinizden veya laptop'unuzdan erişebiliyorsunuz.

9. Burn Notes

Bu site ile kendini belirli bir tarihte silen bir mesaj meydana getirip, istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Mesajlarınız PHP mcrypt kitaplığının rijndael-256 modülü ile şifreleniyor ve sitenin yöneticileri dahi bunu okuyamıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

burnnote'ye geçtim çok güzel ve yararlı

burn note yi sevdim facebook iyi bağışırsa iyi para kazanabilir!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir