Bu adam, sadece iPad almak istemişti!

İstediği sadece bir iPad satın almaktı. Ama önce dolandırıldı, sonra hapse düştü. En sonunda ise...

Bu adam, sadece iPad almak istemişti!
Marsh ailesi ve aldıkları "iPad"

Tesco, Birleşik Krallığın en büyük perakende satış ismi ve dünyanın da en büyüklerinden biri. Sayısal verilere göre, Birleşik Krallık'ta harcanan her 7 Pound'un 1'i Tesco mağazalarında harcanıyor ve pek çok tüketici için Tesco, yiyecek, ev eşyası ve elektronik aletleri bir arada bulabilecekleri bir mağaza.

Colin Marsh da böyle bir müşteri idi; Whitstable, Kent'te yer alan yerel Tesco Extra mağazasından bir Apple iPad alana kadar... Marsh'ın, iki kızı için hediye olarak 470 Pound ödeyerek aldığı iPad, kutusu içerisinde olması gerektiği gibi gözüküyordu. Ancak kutuyu açıp da içerisindeki iPad'e bakma kararı aldığında karşısına çıkan şey hiç de beklediği gibi değildi.

Kutu içerisinde 3 parça kil bulan Marsh, tabii ki herkesin yapacağı şeyi yaptı ve mağazaya geri dönerek parasının geri ödenmesi isteğinde bulundu. Yine normal olarak Tesco çalışanları Marsh'ın iddiasından şüphelendiler ve polise bildirimde bulundular. İki gün sonra ise Marsh, yerel polis istasyonundan çağırılıyordu.

Marsh yaşadığı durumu The Telegraph'a "(Polisin) Ne olduğunu öğrenmeye çalıştıklarını düşündüm ama bir sonra karşılaştığım durum, kendimi bir hücrede bulmak oldu. Orada üç saat kaldım. Bundan sonra, iPad'in benim adıma aktive edildiğini söylediler. Aklımdan geçen sadece 'Bu nasıl mümkün olabilir?' sorusu idi. Hiçbir şekilde aklıma yatmıyordu." cümleleri ile anlatıyor.

Kayıp iPad, bakın nereden çıktı? Haberimizin ikinci sayfasında...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kendi adına aktif edilmiş nasıl olabilir ki? Adam bu kişilerden devamlı birşey alıyorsa şifrelerini biliyorlarsa ki imkansız ötesi orda çalışan biri yapmış olabilir diyeceğim. Ama adam da pek yalancıya benzemiyor gerçekten çok garip.

Apple nasıl bir bela ya sorunsuz ürünü bile lanetli :)

adamın yerinde olayım en ağır davayı açarım her mağazanın yaptığı tek şey zaten unutulacak bir özür ben verdiğim laptopu 20 iş günü dolduktan 1 hafta sonra aldım ve tüketici mahkemesine şikayette bulundum ürünün garantisi bitecek daha hala sonucu bekliyorum

@19 Kas 2013 01:44 Türkiyede sonuç hiç bir zaman gerektiği gibi gelmeyecektir.Malesef :/

Tumunu okudum ... Adam ipad almaj istedi,basina gelenlere bak be :D

amerika da olsa tazminat davası açmak için avukatlar adamın kapısında olurdu.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Bu adam, sadece iPad almak istemişti!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir