Bu anakart neme karşı dayanıklı!

DataStar, 4 çekirdekli ve neme karşı koruma özellikli Mini-ATX kategorisindeki anakartını duyurdu.

Datastar'la neme son!

DataStar, distribütörü olduğu Tayvanlı anakart üreticisi Biostar'ın yeni modelini duyurdu. Mini-ATX kategorisindeki Biostar N3150NH model anakart, küçük boyutuyla her yere sığabiliyor. Ayrıca neme karşı dayanıklı özel kaplaması sayesinde her ortamda güvenli bir şekilde çalışabiliyor.

4 çekirdekli Celeron işlemciye sahip olan anakart 17 x 17 cm'lik boyutuyla küçük kasalara monte edilebiliyor. Intel Celeron N3150 1.6G QuadCore işlemci, 8GB DDR3L 1600MHz ya da 16GB DDR3L 1066Mhz RAM desteğine sahip olan ürün, bütünleşik GPU ile HD içerikler ve oyunlar için uygun bir çözüm oluşturuyor.

Nem geçirmeyen PCB (anakart baskı plakası) sayesinde sahil bölgeleri dahil yüksek nemli ortamlarda, kırsal kesimde rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu özellikleri nedeniyle kiosk, dijital tabela gibi 7/24 çalışan yerler için son derece uygun bir çözüm oluşturuyor.Üzerinde USB 3.0, HDMI gibi veri ve görüntü girişleri bulunan Biostar N3150NH anakart, Biostar'a özgün ve kullanımı zenginleştiren yazılım destekleriyle birlikte geliyor. Bunlardan biri olan BIO-Remote 2 ile bilgisayar, ev eğlence sistemine dönüşüyor. Ayrıca IOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonların yüzde 42 daha hızlı şarj edilmesi sağlanıyor.

DataStar, Biostar  N3150NH anakartın 85 USD + KDV fiyatla satılmasını öneriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ana kartın diğer özellikleri gayet güzel fakat umarım hzılı şarj teknolojisi konusunda sadece iki işletim sistemine bağlı kalma hatasını yapmazlar.Çünkü ileriyi de düşünmek gerek.Bir işletim sisteminin bu gün popüler olması bir gün sonra çıkabilecek sansasyonel bir sorunla tamamen ortadan kalkmasına neden olabilir fakat teknolojiler birden ortadan kalkmazlar.

Geçtiğimiz günlerde internetten eski model ama hızlı ve de sıfır parçalar(CPU ve MB) aldım. AMD Athlon II X2 3.2Ghz 260M Tray İşlemci + HP Alvorix 16GB RAM Kapsiteli Mainboard + CPU Soğutucu = 150 TL. Ayrıca yine sıfır 250W PSU + 4GB Kingston RAM = 125TL. Böylece server'ın tüm yedeklerini toparlamış oldum. Sadece 275TL'ye hızlı ve sıfır bir sistem kurdum sayılır. Bütçesi kısıtlı olanlara bu tip bir sistemi tavsiye ederim. İşlemcinin ve anakartın eski model olmasının çok da bir önemi yok...

50TL'ye PSU almayıp 60-70TL'lik mATX 230W bir Slim Kasa alsaydım. Sonra da 65TL'ye de 320GB bir HDD ve 25-30TL'ye de bir Wireless Card veya Adapter alsaydım, 390TL'ye gül gibi bir bilgisayar kurmuş olurdum. Bu işi 499TL'ye 4 Core AMD CPU, monitör, 2gb ekran kartı ve ücretsiz kargo ile birlikte bitiren toptancılar bile var. Üstelik de 2 yıl garanti. Düşünün adam bir de kar ediyor. Bilgisayarım yok dediğine değmez...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play